W sobotnie południe 5 listopada br. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z motorowerem, do którego doszło w miejscowości Potrzanowo. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy w trakcie manewru skrętu w lewo wjechał w nadjeżdżający z naprzeciwka motorower. Na miejsce zadysponowano zastępy JOP z JRG PSP z Wągrowca i OSP Skoki. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozbite auto osobowe oraz leżący na pasie drogi motorower, którego kierowca znajdował się pod opieką osób postronnych.  Ratownicy zabezpieczyli teren działań oraz niezwłocznie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy motoroweru. W trakcie działań strażacy wstrzymali ruch na skrzyżowaniu. Osoba poszkodowana została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowana do pobliskiego szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych ratownicy zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz usunęli z jezdni elementy rozbitych pojazdów.

zdjęcia:KP PSP Wągrowiec, OSP Skoki
opracował: sekc. Piotr Kaczmarek Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu