27 października 2016 r. dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wągrowcu otrzymał zgłoszenie od dyżurnego Policji, z prośbą o pomoc przy usunięciu płynów eksploatacyjnych i uszkodzonych elementów karoserii pojazdów uczestniczących w kolizji drogowej w miejscowości Skoki na drodze wojewódzkiej nr 196.

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach oraz usunięciu rozlanych płynów, osoby poszkodowane, które nie zgłaszały żadnych dolegliwości, w tym czasie znajdowały się w radiowozie Policji. W trakcie prowadzenia działań jedna z osób biorących udział w kolizji źle się poczuła, na miejsce natychmiast wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego, a do czasu przyjazdu medyków poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy.  W trakcie działań strażacy kierowali ruchem.

zdjęcia: OSP Skoki
opracował: sekc. Piotr Kaczmarek Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu