Omówieniem regulaminu zawodów i losowaniem stanowisk, rozpoczęły się w niedzielę 8 maja br. na jeziorze Rościńskim Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła PZW nr. 120 w Skokach. Chociaż, niesprzyjające warunki atmosferyczne wystraszyły co niektórych, 14 najwytrwalszych (2 juniorów i 12 seniorów) wędkarzy zajęło stanowiska i o godz. 8:00 na wystrzał z pistoletu, zanęta trafiła do wody i kije poszły w ruch.

Zdobyczą wędkujących padała drobnica, która w większości, po zakończeniu akcji i tak powróciła do wody, a do siatek zawodników trafiło łącznie 156,84 kg ryb. Tym razem szczęście dopisało wszystkim, jednak jak na zawody przystało, ktoś musiał być najlepszym i tym razem kolejny raz, pewnie nie tylko szczęście, ale i umiejętności zadecydowały że najwięcej kilogramów, bo aż 16,78 ryb złowił Andrzej Szymkowiak, II miejsce łowiąc 13,98 zajął Romuald Dudek, a III z ilością  12,66 kg Marek Kubicki. Wśród dwóch startujących juniorów wyniki były niemal wyrównane, ale zwycięstwo przypadło Piotrowi Maciejewskiemu – 7,08 kg. Zdobywcą II miejsca łowiąc o 0,2 kg mniej, tj. 6,88 kg został Adrian Dudek.

Kolejne miejsca wśród seniorów zajęli: Dariusz Bałażyk – 12,66 kg, Jacek Dudek – 10,40 kg, Roman Tadeusz – 10,28 kg, Karol Neuman – 7,98 kg, Zbigniew Kujawa – 6,30 kg, Marian Konrad – 5,98 kg, Zbigniew Pietrzak – 5,78 kg, Marian Bałażyk – 8,08 kg i Adam Lisiecki – 4,94 kg.

Wszystko to ogłosiła komisja sędziowska w składzie: Wojciech Kłosowski, Andrzej Ludzkowski i Jerzy Ślusarczyk. Ona też dokonała wręczenia zwycięzcom pamiątkowych dyplomów i medali. Zwycięzcy seniorzy otrzymali też bony na zakup sprzętu wędkarskiego o wartości 100 zł, 75 zł i 50 zł, a juniorzy dwa równorzędne bony o wartości 50 zł każdy.

Na zakończenie zawodnicy i organizatorzy raczyli się ciepłymi napojami i karkówką z rożna. Wyłoniono też reprezentację, która 15 maja br. będzie reprezentować Koło na Zawodach Rejonu 6, które podobnie jak obecne odbędą się na jeziorze Rościńskim.