25 maja 2008 roku najwytrwalsi i ambitni wędkarze z koła PZW w Skokach zebrali się nad jeziorem Rościńskim by walczyć o tytuł Mistrza Koła na rok 2008. Zmagania odbywały się dwuetapowo, a po sześciu godzinach komisja sędziowska która cały czas czuwała nad ich rzetelnością i sprawnym przebiegiem dokonała podsumowania i ogłoszenia wyników.

Okazało się, że nie było to tylko „zwykłe moczenie kija”, bo ileż to razy musieli narzucać się go najlepsi by wyciągnąć z wody ponad 17 kg ryb, tym bardziej że przeważała drobnica wagi kilku gram.

Dużo pracy miała sama komisja z ich ważeniem i ustaleniem wyników gdyż każdy etap podlegał osobnej punktacji, a następnie zsumowaniu całości. Okazało się, że trzej czołowi zawodnicy zyskali po 6 punktów w tej sytuacji o ostatecznych wynikach zadecydowała waga złowionych ryb, a w tym przypadku różnica była niewielka, jako że każdy z w/w zawodników legitymował się wagą około 17,5 kg w siatce.

Zaważyły różnice kilkugramowe i ostatecznie zwycięzcą i Mistrzem Koła na rok 2008 został Romuald Dudek, drugie miejsce zajął zwycięzca ubiegłorocznych zawodów Andrzej Szymkowiak, a trzecim okazał się Marek Kubicki.
W zawodach uczestniczyło 15 zawodników w kategorii seniorów i 1 Leszek Stoiński w kategorii juniorów, a towarzyszyli im organizatorzy, rodziny i sympatycy wędkarstwa.

Tradycyjnie już, zgodnie z Regulaminem PZW złowione ryby trafiły z powrotem do wody. Jak zwykle nie obyło się bez tradycyjnej grochówki ugotowanej przez Mariana Konrada. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami oraz nagrodami w postaci sprzętu wędkarskiego.

Edmund Lubawy