19 lipca na jeziorze Budziszewskim odbyły się Charytatywne Zawody  

Wędkarskie pod nazwą „Wędkujemy dla Nadii”. Organizatorem imprezy była skocka amatorska drużyna startów samochodowych, czyli „WRAK RACE ALKO – TEAM SKOKI” (drużyna, która bierze udział w wyścigach wraków samochodowych). Celem zawodów było pozyskanie jak największej ilości środków finansowych na poprawę codziennego funkcjonowania niedowidzącej Nadii.

Pogoda tego dnia dopisała i w ciepły niedzielny poranek na zbiórce o godzinie 7.00 stawiło się 30 uczestników chcących rywalizować wędkując, a zarazem pomóc córce kolegi. Po uiszczeniu startowego nastąpiło omówienie regulaminu połowów oraz losowanie stanowisk, a następnie rozejście się na miejsca wędkowania. Łowienie trwało cztery godziny, od 9.00 do 13.00 i po tym czasie nastąpiło ważenie ryb na stanowiskach. W tym momencie sprawy sędziowskie na prośbę organizatorów przejęli rodzice Nadii Anna i Henryk Elińscy, którzy bardzo się zaangażowali w organizację imprezy.

Podczas podliczania wyników wszyscy mogli skosztować pysznych kiełbasek i kaszanki z grilla, które były serwowane przez kolegów: Huberta Obrachte i Sebastiana Uściłowskiego. Były także pyszne drożdżówki i chleb własnego wypieku Ani Elińskiej.

Po posiłku została przeprowadzona licytacja sprzętu wędkarskiego podarowanego przez wędkarzy z Koła PZW nr 120 Skoki. Licytację dość sprawnie przeprowadzili Mariusz Kielma i Jacek Dudek.

Po licytacji nastąpił moment ogłoszenia wyników i wręczenia zwycięzcom okazałych statuetek w kształcie tłoków silnikowych. Teraz okazało się też, że na 30 zawodników ryby złowiło 27, więc rybki tego dnia dopisały. 

Tradycyjne „miejsca na podium wywalczyli”: pierwsze z wynikiem 5,895 złowionych ryb Marek Kubicki, drugie z 5,135 kg ryb Jacek Dudek, a trzecie z 4,390 kg ryb Mariusz Kielma.

W kategorii juniorów tryumfowali kolejno: na pierwszym miejscu z 1,345 kg ryb Adam Jeżewski, na drugim z 1,185 kg ryb Julia Dziabas o na trzecim z 0,785 kg ryb Julia Konrad.

Po wręczeniu statuetek i medali były podziękowania dla sponsorów, a byli to:

Firma Handlowa „MAJKA” – H. Sadowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniew Kujawa, Członek Zarządu Koła PZW nr 129 Murowana -Goślina Jacek Łudzki, Zakład Instalacji Elektrycznych – Artur Sosnowski, Zakład Usług Ogólnobudowlanych – Przemysław Maciejewski, Katarzyna i Jarosław Kołodziejczuk, Skocki Hydraulik, Gucio – Dariusz Bałażyk, Teresa i Marian Bałażyk, „Sielawa Team”- Mariusz Kielma i Robert Chelwing, Agnieszka i Jacek Dudek, Bogdan Tarasiewicz, Leszek Stoiński, Robert Orchowicz, Spółka „MAJ”, Paweł Dudek i Łukasz Kaczmarek, Anna i Marian Konrad, Łukasz Jeżewski, Piotr Sobisiak, Sklep Wędkarski „Leszcz” Rogoźno- Marek Wiśniewski, Maciej Łysek, Anna i Marcin Kołodziejczuk oraz Roman Stoiński.

Organizatorzy Zawodów bardzo dziękują wszystkim uczestnikom zawodów za tak liczne przybycie i okazanie wielkiego zaangażowania w tym szczytnym celu- uzyskane Srodki przekazano rodzicom Nadii.

Naprawdę „Macie Wielkie Serducho”

Na podstawie relacji Mariusza Kielmy Edmund Lubawy