W nocy z 11 na 12 lipca odbyły się zawody nocne Koła PZW nr 120 w Skokach. Wędkowano na jeziorze Budziszewskim, przy czym ze względu na dużą liczbę stanowisk wędkarskich zdecydowano się łowić na dwie wędki metodą dowolną, tj. spławikowo gruntową.

Na zbiórce o godzinie 19.00 stawiło się 18 zagorzałych wędkarzy nocnych, którzy po wysłuchaniu zreferowanego przez Kapitana sportowego Mariusza Kielmę regulaminu i zasad połowów nocnych i losowaniu miejsc rozeszli się na swe stanowiska.

Łowienie rozpoczęło się o godzinie 21,00 i trwało 8 godzin, tj. do godziny 5.00. W godzinach od 1.00 do 2.00 można było rozgrzać się gorącą kawą lub barszczem, które serwował Gospodarz Koła Karol Neumann.

Po zakończeniu łowienia o godzinie 5.00 i przedstawieniu ryb Komisji sędziowskiej, czekając na wyniki można było się posilić pysznym bigosem przygotowanym na te zawody bezinteresownie przez Kamilę i Roberta Chelwing.

Podczas ogłaszania wyników okazało się, że pierwsze miejsce łowiąc 11,60 kg ryb zdobył Piotr Konrad. Drugie miejsce „wywalczył” Prezes Koła Jacek Dudek, do siatki którego trafiło 8,34 kg ryb, a na trzecim miejscu z 5,11 kg ryb uplasował się Robert Chelwing.

W organizowanym równolegle Konkursie na największą rybę złowioną w trakcie zawodów, pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Kapitana Mariusza Kielmę zdobył Hubert Radziński, który złowił leszcza o masie 1,04 kg.

Po wręczeniu okazałych pucharów zwycięzcom i krótkich rozmowach udano się do domów na zasłużony odpoczynek po nieprzespanej nocy.

A podstawie relacji Kapitana Mariusza Kielmy

Foto Hubert Radziński