W 2020 seniorzy z gminy Skoki w wieku 50+ także znajdą coś dla siebie w ramach całorocznego projektu W zdrowym ciele zdrowy duch – edycja VII realizowanego obecnie przez Stowarzyszenie Edukacyjne TECZA.

W tym roku dla naszych mieszkańców 50 + przygotowaliśmy m.in.: zajęcia pilates w Skokach, zajęcia zdrowy kręgosłup w Jabłkowie i Lechlinie, wykłady Profilaktyka Żywienia w Lechlinie oraz fizjoterapię i osteopatię w Lechlinie. Przewidziano także zajęcia psychologiczne refleksyjne w Lechlinie. Ponadto będzie można brać udział w zajęciach ruchowo – rekreacyjnych, tj. wyjazdach na basen do Wągrowca, rajdach rowerowych i marszach z kijkami nordic walking.

W chwili obecnej trwa nabór na całoroczny cykl wykładów PROFILAKTYKA ŻYWIENIOWA 50+ w ramach którego przewidziano 10 spotkań z Magdaleną Walkowiak, żywieniowcem z Centrum Żywienia Człowieka Równowaga. Zajęcia będą się odbywać w jeden wtorek miesiąca z letnią przerwą w szkole w Lechlinie. Zapisy prowadzimy pod numerem telefonu 691 478 843. Zapisujemy się RAZ na cały cykl.
UWAGA liczba miejsc ograniczona. 
Tematykę zajęć znajdziecie Państwo na plakacie.

Zadanie W zdrowym ciele zdrowy duch – edycja VII w zostało powierzone przez Gminę Skoki do zrealizowania Stowarzyszeniu Edukacyjnemu Tęcza w otwartym konkursie ofert. Wysokość środków finansowych przekazanych przez Gminę Skoki na  zadanie z zakresu działalności na rzecz zwiększenia uczestnictwa w życiu społecznym, aktywizacji oraz poprawy stanu fizycznego i psychicznego seniorów to 45.000,00 zł.