Gdy wielu w zimowe dni myśli o ciepłym i przytulnym kącie, strażacy ze skockiej jednostki intensywnie ćwiczą podnosząc swoje umiejętności. W dniu 18 lutego br. druhowie z OSP Skoki mieli okazję wypróbować, podczas zorganizowanych ćwiczeń, nowy sprzęt do ratownictwa drogowego.

Ćwiczenia miały odzwierciedlać realne sytuacje jakie często ratownicy zastają na miejscu akcji. Podczas ćwiczeń strażacy przećwiczyli m. in. takie elementy akcji jak: dostęp do osoby poszkodowanej poprzez usunięcie drzwi przy pomocy rozpieracza ramieniowego i nożyc hydraulicznych. Przećwiczono również, na wypadek akcji, użycie zestawu hydraulicznego z łańcuchami w celu odciągnięcia kolumny kierowniczej, co podczas akcji umożliwia ewakuację osoby poszkodowanej do strefy bezpiecznej.

Celem ćwiczeń jest ciągłe doskonalenie strażaków-ratowników, ale również zapoznawanie się z możliwościami nowego sprzętu, w tym przypadku zestawu hydraulicznego do ratownictwa drogowego.

Ćwiczenia mogły się odbyć dzięki uprzejmości właścicieli serwisu samochodowego FHU GLAJDA & PAJDA, którzy przekazali na potrzeby ćwiczeń wraki rozbitych samochodów i udostępnili plac.

Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach planuje sukcesywnie prowadzić cykl ćwiczeń w przyszłości.

straz_1 straz_2 straz_3 straz_4

straz_5 straz_6 straz_7

straz_8 straz_9 straz_10 straz_11