Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia swojej działalności. Z tej okazji, 26 maja br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach odbyły się uroczyste obchody.

W wydarzeniu uczestniczyli między innymi Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos, radni Powiatu Grzegorz Owczarzak, Krzysztof Migasiewicz, Iwona Tyll oraz Stefan Mikołajczak były Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który od samego początku istnienia organizacji wspierał ideę i realizację zadań Towarzystwa.

Spotkanie zainaugurował Prezes Antoni Kasica, witając i dziękując przybyłym gościom za obecność. Następnie przedstawił historię stowarzyszenia oraz działalność. W ciągu 20 lat uzbierało się wiele wspaniałych dokonań. Warto wspomnieć kluby młodzieżowe i świetlice środowiskowe. Realizowane były również zadania w ramach konkursów ogłaszanych przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu a więc okolicznościowe imprezy integracyjne, festyny np. Zajączek, Mikołajki, Dzień Dziecka oraz zadania konkursowe ogłaszane przez Urząd Miasta i Gminy Skoki takie jak kolonie letnie w górach, nad morzem dla dzieci z naszej gminy i zadania przeznaczone dla seniorów.

Należy również wspomnieć, że Towarzystwo Alia podjęło międzynarodową współpracę. Zapoczątkowana została przez francuską organizację Repartir Formation a następnie podjęto współpracę z niemiecką organizacją Internationaler Bund z Wetzlaru. Owocem tej współpracy była międzynarodowa wymiana podopiecznych. Młodzież miała okazję odwiedzić Belgię, Niemcy a nawet wypoczywać na Majorce. Natomiast my mogliśmy naszym zagranicznym gościom pokazać piękno Wielkopolski. Podjętych przedsięwzięć było bardzo wiele w ciągu tych 20 lat. Były one jednak możliwe dzięki ludziom dobrej woli, na których pomoc mogliśmy zawsze liczyć. W związku z tym pan Antoni Kasica oraz Jerzy Wolny w sposób szczególny podziękowali obecnym na spotkaniu sponsorom, wręczając okolicznościowe dyplomy i medale. Wyróżnieni przyjaciele stowarzyszenia to: dyrekcja i młodzież MOW w Antoniewie, Koło Łowieckie nr 57 „Borsuk” w Skokach, Zenon Czerwiński – PAPIRUS w Wągrowcu, Elżbieta Skrzypczak dyrektor Biblioteki Publicznej w Skokach, Piotr Kaczmarek – prezes OSP Skoki, Stefan Mikołajczak, Wiesław Sierzchuła – dyr. Gimnazjum, Wioleta Przyborska – firma As-Sped – usługi Transp., Krzysztof Stoiński – firma KRECIK, Krzysztof Berendt – firma LEMAR, Jarosław Modlibowski – firma ODNOWA, Mieczysław Jarzembowski.

Następnie głos zabrał Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, który na ręce Prezesa ALII złożył podziękowania i słowa uznania dla wszystkich członków za działalność i wieloletnią pracę na rzecz innych i uhonorował Stowarzyszenie Nagrodą Herbu Powiatu Wągrowieckiego. Barbara Drewicz, Jerzy Wolny i Antoni Kasica zostali również wyróżnieni tymi nagrodami. Stowarzyszenie zostało też docenione i nagrodzone przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Pana Tadeusza Kłosa.

Liczne gratulacje, słowa uznania i życzenia dalszego rozwoju składane były również przez innych przybyłych na spotkanie gości. Wielkie słowa podziękowania od Zarządu Stowarzyszenia otrzymał też Andrzej Bochyński Łowczy Koła Łowieckiego Nr 57 „Borsuk” w Skokach za wspieranie imprez integracyjnych a Katering Bartek Wołkow zadbał o smaczny poczęstunek.

O muzyczną oprawę tego jubileuszowego spotkania zadbał zespół KOWOLE BIG BAND. Przy biesiadnych utworach zaprezentowanych przez zespół goście bawili się w bardzo serdecznej i ciepłej atmosferze.

Prezes Zarządu w imieniu całej społeczności Towarzystwa Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA bardzo gorąco dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesów Stowarzyszenia, mając nadzieję na dalszą owocną współpracę.

Członkowie Stowarzyszenia

Galeria zdjęć z Jubileuszu: