200 osób zgłosiło chęć udziału w rajdzie rowerowym, który tak naprawdę nie wiadomo gdzie poprowadzi. To idea rajdu w nieznane, skockiego pomysłu, który wywiódł w pole na przestrzeni lat ponad 1000 osób.

Dwie grupy wyruszyły spod Gimnazjum w Skokach. Pierwsza, mniejsza, na trasę sportową, o szybkim tempie, licząca do tajemniczej mety 50 km. Druga grupa, znacznie liczniejsza na trasę 25 km.

Wszyscy zjechali się niedaleko Obornik, w Żernikach w Agroturystyce SOŁTYSÓWKA pana Adama Stańko i jego rodziny. Na mecie czekała pyszna grochówka z żołnierskiego kotła, placek, kawa i herbata. Był też czas aby zwiedzić to urokliwe miejsce, w którym można odetchnąć od zgiełku miasta.

Rajd zakończył konkurs z nagrodami. Ponad 100 szczęśliwców nie odjechało w ok. 22 km trasę powrotną do domu z pustymi rękoma.

Rajd został dofinansowany w 85 % ze środków Unii Europejskiej w ramach 3,5 mil zł pozyskanych przez Gminę Skoki na zadanie pod nawą „Budowa Zintegrowanego Punktu Przesiadkowego w Skokach”.

Kolejne rajdy już niebawem, zapraszamy m.in. II Rajd Bibliotekarz 6 maja – zapisy już trwają (turystyka@gmina-skoki.pl, 691 726 319) oraz X Jubileuszowy Rajd z okazji Dnia Dziecka 27 maja, zapisy wkrótce.

 

 

Zdjęcia ze startu, trasy rekreacyjnej i mety: