Kapryśna aura tegorocznej wiosny okazała się być łaskawa dla grupy ponad 60 rowerzystów, którzy wyruszyli w niedzielny poranek, 22 kwietna ze skockiego Rynku w pierwszy w tym roku zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki rajd rowerowy. Rajd pod tajemniczym hasłem „W nieznane” okazał się mieć metę w Pałacu w Krześlicach, na terenie Gminy Pobiedziska. Trasa jaką mieli do pokonania rowerzyści wiodła 25 km w jedną stronę.

Uczestnicy po dotarciu na metę nie kryli zdziwienie oraz zachwytu pięknym pałacem, którego ogólnodostępne wnętrza z chęcią zwiedzali. W pałacowych ogrodach na strudzonych jazdą oczekiwał grill oraz kawa i herbata. Po odpoczynku zaplanowano dla chętnych mały quiz, test z wiadomości o przebytej trasie, Gminie Pobiedziska oraz Pałacu w Krześlicach. Zwycięzcami, a zarazem zdobywcami rowerowych akcesoriów okazali się: pan Rafał Błaszczak z Poznania, pani Małgorzata Florysiak ze Sławicy oraz pani Aleksandra Urban ze Skoków. Wszyscy biorący udział w teście zostali obdarowani materiałami promocyjnymi i gadżetami Gminy Skoki. Tradycyjnie już organizatorzy przygotowali upominki dla najstarszych i najmłodszych uczestników wycieczki. Najstarszą uczestniczką okazała się pani Aniela Zawidzka ze Skoków oraz pan Florian Kołodziejczak także ze Skoków. Najmłodszym uczestnikiem był 7-letni Mikołaj Biniek oraz 10-letnia Gabrysia Mistrzak, oboje ze Skoków. Dla ciekawości należy nadmienić, iż tak naprawdę najmłodszą uczestniczką rowerowej wyprawy była 10,5 miesięczna Helenka Szczepanek z Puszczykowa, którą za rowerem w specjalnym wózku ciągnął tata.

Organizatorzy dziękują za pomoc panu Maciejowi Tadeuszowi ze Skoków oraz pani Romie Dukat z Poznania, albo jak kto woli z Murowanej Gośliny ;-).

Dzien_dzieckaIX_Puszcza_WpuszczaDziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejny rajd 3 czerwca, już V z okazji Dnia Dziecka, tym razem pod hasłem „Na tropie średniowiecznych wojów”. Wcześniej jeszcze odbędzie się już po raz IX rajd pieszo-rowerowy „Puszcza Wpuszcza” organizowany przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, 27 maja. Szczegóły imprez na plakatach.