Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna (PLOT), a zatem i Gmina Skoki wzięła po raz czwarty udział w XVIII Targach  – Regionów Turystycznych NA STYKU KULTUR w Łodzi. W tym roku w nowo oddanym do użytku Centrum Konferencyjno -Wystawienniczym MTŁ.

Poznań i Gminy go otaczające mają wiele do zaoferowania.

Stolica naszego województwa to ponadtysiącletnia metropolia, gdzie nowoczesność styka się z tradycją i historią, tworząc jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną mozaikę. Dla tych, którzy chcą odkryć historyczne oblicze miasta, czeka wiele atrakcji. Poznań to też miasto kultury i aktywnego wypoczynku. W tym roku Poznań to wyjątkowe miasto, jedno z ośmiu Miast-Gospodarzy UEFA EURO 2012™. To właśnie w stolicy Wielkopolski rozegrane zostaną trzy mecze tych mistrzostw. Podczas tej trzeciej co do wielkości imprezy sportowej na świecie odbędą się w Poznaniu dziesiątki wydarzeń towarzyszących i dlatego odwiedzjący targi mieli wiele pytań dotyczących tego tematu.

Działanie PLOT to nie tylko Poznań, to także kilkanaście gmin go okalających, na terenie których jest co zobaczyć i co robić. Są tu ciekawe przyrodniczo tereny, takie jak: Wielkopolski Park Narodowy, Rogaliński Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy „Puszcza Zielonka”, Park Krajobrazowy „Promno”. Teren obfituje w wiele zabytków, takich jak np. Pałac Raczyńskich w Rogalinie czy Zamek Działyńskich w Kórniku.Do ciekawostek należy także Muzeum Arkadego Fidlera w Puczszykowie, czy Skansen Miniatur w Pobiedziskach. Obszar ten to gąszcz szlaków historyczno-kulturowo-turystycznych. Do najważniejszych można zaliczyć na północ od Poznania: Szlak Piastowski, fragment Wielkopolsko-Lubuskiej pętli Szlaku Cysterskiego, Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka, Szlak Powstania Wielkopolskiego, Szlak św. Jakuba oraz na południe od Poznania: Szlak Noblistów, Trasa Kórnicka czy Szlak Napoleona. Gminy członkowie PLOT posiadają na swoim obszarze trasy do aktywnego spędzania czasu na rowerze, gdzie na wymienienie zasługują np.: Transwielkopolska Trasa Rowerowa (480 km), Nadwarciański Szlak Rowerowy (352 km), Pierścień rowerowy Powiatu Poznańskiego (173 km), Szlak Stu Jezior, Szlaki rowerowe terenu „Puszczy Zielonka” (ok 500 km), Cysterski Szlak Rowerowy (143 km), Piastowski Trakt Rowerowy (104,5 km), Ziemiański Szlak Rowerowy (271,9 km) i wiele innych. Cały ten obszar to ogromna baza noclegowa, ośrodki jeździeckie, miejsca związane z wędkarstwem i turystyką kulturową oraz biznesową.

Mamy się czym chwalić i gdzie zapraszać więc trzeba to robić.

Można by zapytać gdzie w tym wszystkim mała Gmina Skoki się znajduje? Otóż jesteśmy fragmentem większego obszaru, którego promowanie przyniesie i nam wszystkim korzyści. Turysty nie interesują granice administracyjne tylko atrakcyjny turystycznie obszar w którym i my jesteśmy umiejscowieni.

Targi w Łodzi rozpoczynają rokrocznie cykl imprez targowych w których PLOT będzie uczestniczył, przed nami targi w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i oczywiście w Poznaniu. Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną, a tym samym Gminę Skoki reprezentowały tradycyjnie już w Łodzi skocznki: Małgorzata Wojciechowska i Karolina Stefaniak oraz gościnnie jednego dnia Arkadiusz Bednarek z Murowanej Gośliny. Na targi w innych rejonach Polski pojadą przedstawiciele innych gmin członków PLOT.

Targi_Turystyczne_w_Lodzi_1 Targi_Turystyczne_w_Lodzi_2 Targi_Turystyczne_w_Lodzi_3

Targi_Turystyczne_w_Lodzi_4 Targi_Turystyczne_w_Lodzi_5 Targi_Turystyczne_w_Lodzi_6

Targi_Turystyczne_w_Lodzi_7 Targi_Turystyczne_w_Lodzi_8 Targi_Turystyczne_w_Lodzi_9