ZIELONE STOISKO PODPOZNAŃSKICH GMIN NAJLEPSZE NA

MIĘDZYNARODOWYM SALONIE TURYSTYCZNYM TOUR SALON 2006

Zwiedzanie zabytków architektury i przyrody, ciekawe oferty aktywnego wypoczynku w siodle oraz podczas rowerowych i pieszych eskapad, pobyty w gospodarstwach agroturystycznych oraz wiele innych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku – to propozycje, jakie przygotowały podpoznańskie gminy dla zwiedzających TOUR SALON 2006 w Poznaniu. Wspólne wystąpienia na tych największych polskich targach turystycznych stały się dla gmin aglomeracji poznańskiej jedną z ważnych form promocji.

Tegoroczna ekspozycja została przygotowana pod hasłem „PRZEKROCZ GRANICE POZNANIA”, a uczestniczyły w niej gminy Czerwonak, Kórnik, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Skoki, Suchy Las, Swarzędz oraz Starostwo Powiatowe. Ich atrakcje turystyczne, wspaniałe zabytki oraz doskonałe tereny rekreacyjne cieszą się już od dawna popularnością wśród mieszkańców Poznania, a dzięki promocji podczas krajowych i zagranicznych targów turystycznych przyciągają coraz częściej także przybyszów z innych regionów Polski oraz z zagranicy.

Z odnalezieniem naturalnej ekspozycji „PRZEKROCZ GRANICE POZNANIA” zwiedzający nie mieli kłopotu. Z daleka przyciągał ich niepowtarzalny zapach lasu oraz zielonej soczystej trawy, a otwarte stoisko zachęcało do chwili odpoczynku na śródleśnej polanie, relaksu w hamaku i przy ognisku, bądź podziwiania panoramy targów z ambony myśliwskiej. Najbardziej aktywni dali się zaprosić do zabawy specjalnie przygotowanymi zielonymi piłkami plażowymi, które jako pamiątka wizyty na stoisku było dla nich z pewnością zachętą do powrotu do atrakcyjnych miejsc w podpoznańskich gminach.

 

 

 

 

 

Udany pomysł na prezentację oferty turystycznej gmin oraz oryginalna koncepcja wystroju stoiska zostały zauważone, nie tylko przez zwiedzających, ale również przez Kapitułę Konkursu ACANTHUS AUREUS. Zespół jurorów pod przewodnictwem prof. Henryka Mruka z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu uznał, iż nasze stoisko w największym stopniu ułatwia kontakt z klientami i sprzyja celom marketingowym.

 

 

Podobnie jak w roku ubiegłym organizatorem wystąpienia swoich gmin członkowskich jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.