SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY

20 kwietnia z rynku w Skokach wyruszyła ok. siedemdziesięcio osobowa grupa rowerzystów w pierwszym w tym roku rajdzie rowerowym organizowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Rajd ten odbył się z okazji obchodzonego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi.

Najliczniejszą grupą rowerzystów były dzieci i młodzież, w większości ze Szkoły Podstawowej w Skokach pod opieką pań: Magdaleny Fertsch, Jolanty Sawińskiej, Agnieszki Wasylewicz i Anny Macioszek. Nie zabrakło także jak zwykle rowerzystów z Klubu Turystyki Rowerowej Sigma w Poznaniu, a w śród nich współorganizatora rajdu pana Ryszarda Walerycha z PTTK oddział Nowe Miasto

Trasa rajdu do mety liczyła 15 km, wiodła przez Karolewo i nowo wybudowaną przez gminę kładkę pieszo-rowerową. Dalej rowerzyści minęli Szczodrochowo, Rejowiec, w którym skręcili w kierunku Stawian, by dotrzeć aleją pomnikowych lip do Pawłowa Skockiego, z którego to wjeżdżając na teren Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” dojechali na metę, która znajdowała się w gospodarstwie agroturystycznym Jana Mańki.

Na mecie oprócz pieczonych nad ogniskiem kiełbasek i placka na uczestników rajdu czekał specjalnie opracowany test poświęcony jak przystało na Dzień Ziemi problematyce ochrony przyrody i środowiska. Na uczestników konkursu czekały nagrody.

Trzy pierwsze miejsca premiowane były nagrodami książkowymi. I miejsce zdobył Wojciech Wasylewicz z I klasy gimnazjum w Skokach, II Janusz Przybył z PTTK Poznań Nowe Miasto, III egzekwo Ewa Krenz i Zbigniew Włodarski z Klubu Turystyki Rowerowej Sigma w Poznaniu. Dwudziestka która znalazła się tuż za podium otrzymała bidony rowerowe.

Nagrody otrzymali także najmłodsi i najstarsi uczestnicy rajdu. Najstarszą kobietą była pani Ewa Krenz z Poznania, a najstarszym mężczyzną pan Florian Kołodziejczak ze Skoków. Wśród najmłodszych uczestników znaleźli się Julia Wasylewicz i Maksymilian Smykowski, oboje uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej w Skokach. Wszyscy uczestnicy otrzymali lniane ekologiczne torby na zakupy z logo MiG Skoki.

Pogoda dopisała i wszyscy uczestnicy szczęśliwie wrócili do swoich domów pokonując podobny 15 km odcinek, tym razem przez Bliżyce, Glinno i Antoniewo.

Kolejne rajdy przed nami i tak:

  • 1 czerwca rajd z okazji Dnia Dziecka. Trasa będzie wiodła wokoło jez. Budziszewskiego z metą przy gimnazjum w Skokach, gdzie będzie czekała ścianka wspinaczkowa i moc atrakcji dla dzieci

  • 7 czerwca IV rajd „Puszcza Wpuszcza”

  • 13 lipca rajd do Łosińca z metą w Agroturystycznym Centrum Sportów Konnych i Rekreacji „Stajnia pod lasem”. Gdzie główną atrakcją będą przejażdżki na koniach i kucykach.

  • 21 września do Budziejewka gmina Mieścisko gdzie znajduje się słynny kamień św. Wojciecha.

O szczegółach rajdu będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem lokalnej prasy, plakatów oraz strony internetowej MiG Skoki

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy składają podziękowanie Komisariatowi Policji w Skokach za zapewnienie bezpiecznego przejazdu uczestnikom rajdu przez miasto Skoki.

Autorzy zdjęć: Karolina Stefaniak i Ryszard Walerych