Nie ważna pogoda za oknem, ważna pogoda ducha! O prawdzie tych słów przekonała się ok 80 osobowa grupa dzieci, rodziców i opiekunów biorąca udział w 15 Rajdzie Rowerowym z okazji Dnia Dziecka, w sobotę 28 maja.

80 osób to połowa zapisanych, chętnych uczestników, drugą połowę wystraszyło parę kropel deszczu z rana i zrezygnowali. Całkiem niepotrzebnie, ponieważ pomimo niesprzyjających prognoz pogody deszcz spotkał uczestników imprezy tylko na samym końcu, i to jedynie ostatnią grupę, tuż przed metą. Po chwili wyszło słońce i nawet dmuchane zamki dało się rozwinąć.

Rajdowicze mieli do pokonania trasę 11,5 km ze Skoków do Łosińca, przez stawy rybne w Skokach, Rakojady i Chociszewo.

Metą tegorocznej edycji był teren przy Przedszkolu „Tęczowa Łąka” Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA, które to od kilku lat razem z gminą Skoki organizuje piknik z okazji Dnia Dziecka na który to przyjeżdżają uczestnicy rajdu.

Oprócz wspomnianych już dmuchańców na małych rowerzystów czekały gry i zabawy z animatorami. Malowane tatuaże, plecione warkoczyki i oczywiście lody! Jak się przekonaliśmy, dla dzieci na lody nigdy nie jest za zimno. Powodzeniem wszystkich cieszyła się także zupa pomidorowa oraz domowe ciasto, kawa i herbata.

Wszystkie atrakcje na mecie przygotowali pracownicy TĘCZY, serdecznie im dziękujemy. Podziękowania należą się także osobom, które pomogły zabezpieczyć bezpieczny przejazd uczestników rajdu.

Oprócz samorządu gminy Skoki oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA sponsorem imprezy był Związek Międzygminny Puszcza Zielonka.

Już dziś zapraszamy na 3 Tęczowy Rodzinny Rajd Rowerowy do Rejowca, 2 lipca. Trasa będzie liczyła ok 20 km po Puszczy Zielonce.

Galeria zdjęć Tomasz Szwajkowskiego przedstawia uczestników rajdu na starcie, trasie i mecie: