W ubiegłym roku na stronie internetowej Gminy Skoki oraz na łamach „Wiadomości Skockich” zainaugurowana została rywalizacja o najlepszego „Górala” ze Skoków. Regulamin był i jest prosty. Należy odbyć wycieczki w polskie góry lub pasma przygraniczne, uzyskać potwierdzenie przebytych tras i poddać je weryfikacji wg regulaminu Górskiej Odznaki Turystycznej GOT. W regulaminie tym 1 punkt przyznaje się za każde 100 m podejścia i 1 punkt za każdy przebyty kilometr.

Górska Odznaka Turystyczna

Sytuacja pandemiczna nie sprzyjała wyjazdom, ale wielu Skoczanom udało się pospacerować po górskich szlakach. Weryfikacji poddało się 37 turystów, którzy łącznie zdobyli 6272 punkty.

Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco:

  • I miejsce – Amelia Jeske – 393 pkt
  • II miejsce – Andrzej Surdyk – 359 pkt
  • III miejsce – Edward Surdyk – 320 pkt
  • IV miejsce – Sergiusz Widziński – 271 pkt
  • V miejsce – Wanda Surdyk – 265 pkt
  • VI miejsce – Jacek Śrama – 259 pkt
  • VII miejsce Juliusz Wrzesiński – 255 pkt

Przy okazji wielu zdobyło też odznaki turystyki kwalifikowanej, np. Amelka małą złotą GOT. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy w tym roku wielu niezapomnianych i bezpiecznych przeżyć na górskich szlakach. Mieszkańców zaś, którzy ten rok przespali zapraszam na szlaki, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Andrzej Surdyk
Przodownik Turystyki Górskiej