Że pogoda sprzyja aktywnym przekonali się uczestnicy imprezy Otwarcie Sezonu Turystycznego w Puszczy Zielonce odbywającej się tradycyjnie od lat na terenie gminy Skoki w Sławicy w Gościńcu Winnica.

Blisko 400 chętnych uczestników znalazło się na liście startowej w pierwszym dniu zapisów co świadczy o ogromnym popycie na aktywność i takie imprezy.

W 30 km trasę wyruszyli rowerzyści. Biegacze i kijkarze pokonali ok 11 km. Wszyscy spotkali się w Gościńcu Winnica przy smacznym co nie co. Wśród zapisanych uczestników rozlosowano symboliczne nagrody ufundowane przez samorządy gmin, członków Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc sławiczanom: Małgorzacie Florysiak za poprowadzenie trasy pieszej i Markowi Dudusiowi za trasę biegową. Dziękujemy także bardzo wielu osobom pomagającym na trasie rowerowej.

Nie ma się co rozpisywać. O tym jak udana to była impreza niech świadczą zdjęcia. Masa ludzi, roześmiane twarze, pełno pozytywnej energii, a wszystko to miało miejsce w piękny, słoneczny i ciepły dzień, 23 marca.