Z tarczą wrócili młodzi skoccy turyści z Finału Centralnego OMTTK PTTK, który w miniony weekend został rozegrany w papieskim mieście – Wadowicach. Młodsza drużyna w składzie Rafał Jarzębowski, Marcin Nogajewski i Michał Szklennik, która reprezentowała Wielkopolskę w kategorii szkół podstawowych z dorobkiem 311,16 punktów turniejowych stanęła na najniższym stopniu podium. Natomiast starsze dziewczęta reprezentujące klasy gimnazjalne w składzie: Paulina Kubicka, Małgorzata Surdyk i Paulina Kawczyńska zajęły
z dorobkiem 374,95 punktów turniejowych IV miejsce (do podium zabrakło niespełna
7 punktów).

O tym jak trudną jest ta olimpiada nich świadczą rozgrywane podczas niej konkurencje: test krajoznawczy o Polsce, marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód, testy wiedzy o: przepisach ruchu drogowego, udzielaniu pierwszej pomocy, znajomości regulaminów odznak turystycznych, topograficzny, jazda konna i rozpoznawanie elementów uprzęży, tor kajakowy, praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy, czy umiejętność rozpoznawania obiektów związanych z Janem Pawłem II. Regulamin nie dopuszcza opiekunów do obserwacji przebiegu turnieju ani robienia zdjęć z tym większą niecierpliwością czekaliśmy na wyniki cząstkowe i końcowe. Gdy je wreszcie ostatniego dnia ogłoszono byliśmy zadowoleni.

Jednakże ten wielki sukces nie był by możliwy gdyby nie wielka determinacja uczniów, którzy już od września systematycznie uczęszczali na zajęcia i doskonalili swą wiedzę i umiejętności.

W tym miejscu chcielibyśmy też bardzo podziękować burmistrzowi MiG Skoki – Tadeuszowi Kłosowi oraz rodzicom a w szczególności Państwu Magdalenie i Rafałowi Jarzębowkim oraz Magdalenie i Pawłowi Kubicckim bez ich zaangażowania i wsparcia logistycznego i finansowego tak wielki sukces byłby niemożliwy.

Opiekunowie Barbara i Andrzej Surdyk