ZOBACZ_FILMVI już raz Burmistrz Tadeusz Kłos zorganizował z okazji Dnia Dziecka rajd rowerowy, w tym roku poszerzony o trasę pieszą nordic walking. Impreza miała swój finał w Antoniewie na terenie stadionu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.

Blisko 120 rowerzystów, głownie dzieci i ich opiekunów wyruszyło 2 czerwca o godz. 10 ze skockiego Rynku. Trasa nie była długa, zaledwie 12 km, tempo było wolne. Wszystko to po to, aby wszyscy milusińscy, nawet Ci najmłodsi dojechali o własnych siłach na metę. W tym czasie grupa ok 20 piechurów wyruszyła w 6 km spacer z kijami nordic walking, marsz poprzedził krótki instruktaż zasad chodzenia z kijami przeprowadziny przez instruktora Łukasza Ogórkiewicza.

Wszyscy zjechali się i zeszli na metę ok godz. 12. Jak zwykle czekał na uczestników posiłek regeneracyjny, tym razem kiełbasa z grilla oraz kawa i zimne napoje.

Główną atrakcją jaką wymyślili w tym roku organizatorzy był profesjonalny przenośny park linowy. Jego autorami byli państwo Anna i Przemysław Janiak założyciele Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych o Autystycznych „FIONA”. Odwaga najmłodszych była ogromna, co widać na zdjęciach. Kilka godzin trwało zanim ok 70 dzieci i kilku odważnych dorosłych pokonało rozwieszone na antoniewskich drzewach linowe przeszkody. Dla oczekujących na swoją kolej do podniebnych akrobacji uczestników imprezy Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „ALIA” pod okiem państwa Ireny i Antoniego Kasiców wraz z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Antoniewie pod kierownictwem dyrektora szkoły pana Andrzeja Bochyńskiego przygotowało szereg rodzinnych konkurencji sprawnościowych. Członkowie Koła Łowieckiego „Borsuk” udostępnili swoją broń i na terenie strzelnicy słychać było wystrzały chętnych do sprawdzenia swoich strzeleckich umiejętności. Cuda z balonów tworzyli też państwo Natalia i Artur Glapa ze Skoków.

Jak przystało na rajd z okazji Dnia Dziecka wyłoniono najmłodszych uczestników, którzy przejechali samodzielnie cały dystans. I tak najmłodszą rowerzystką okazała się 5 letnia Julia Frąckowiek i jej rówieśnik Nikolas Urbaniak. Obydwoje dostali sprzęt sportowy.

Od samego początku rajdy z okazji Dnia Dziecka organizowane były w ramach Kampanii Profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł” organizowanej w Gminie Skoki przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na czele z jej szefową panią Małgorzatą Szpendowską-Wylegalską. W Antoniewie znalazło się wiec stoisko z materiałami promującymi Kampanię oraz zachęcającymi do odpowiedzialnych zachowań wszystkich grup społecznych. Tym razem do rajdu włączyły się także świetlice środowiskowe: ze Skoków pod kierownictwem pani Małgorzaty Wojciechowskiej oraz z Potrzanowa pod kierownictwem Agnieszki Fertsch.

Organizatorzy dziękują bardzo serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy, wszystkim wyżej wymienionym oraz policjantom z Komisariatu Policji w Skokach za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom rajdu.

rajd_ptasiZapraszamy do galerii zdjęć oraz na szlaki rowerowe, a kolejny rajd 30 czerwca, zapraszamy.