Po raz drugi wywiezieni w przysłowiowe pole zostali uczestnicy II Rajdu nordic walking „Pociąg Start”. Na zsyłkę pociągiem PKP udało się 43 pieszych wędrowców i ich przewodników Łukasza i Arka ze stacji Skoki na stację Przysieczyn pod Wągrowcem.

Po pokonaniu ok 12 km malowniczymi krajobrazami i czasem z uwagi na ostatnią pogodę w trudnym terenie wędrowcy przymaszerowali do Skoków, do „Dworku pod Złotą Podkową”. Czekał tam na nich poczęstunek i losowanie nagród, a były one podobnie jak poprzednio bardzo ciekawe, oprócz sportowych gadżetów Gminy Skoki można było zostać posiadaczem dwóch par profesjonalnych kijków nordic walking. Tym razem to panie miały szczęście i kijki trafiły w ręce skoczanek pań: Aleksandry i Grażyny.

Rajd pieszy został w 85 % sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 3,5 mln zł pozyskanych na zadanie pod nazwą „Budowa Zintegrowanego Punktu Przesiadkowego w Skokach”.

zdjęcia: