W słoneczną niedzielę 18 czerwca grupa 40 miłośników spacerów z kijkami wybrała się w nietypową wędrówkę, nietypową bo poprzedzoną wyjazdem na trasę pociągiem w ramach rajdu nordic walking pod tytułem „Pociąg Start”. Stacją początkową były Skoki, a stacją docelową Łopuchowo.

Wędrowcy mieli do pokonania 12 km z Łopuchowa przez Brzeźno i Potrzanowo do Skoków, gdzie w „Karczmie Kołodziej” czekał na nich poczęstunek i losowanie nagród, a były one nie byle jakie, oprócz sportowych gadżetów Gminy Skoki można było zostać posiadaczem dwóch par profesjonalnych kijków nordic walking. Choć w grupie to panie były w większości, to w losowaniu panowie stali się posiadaczami kii.

Rajd pieszy został w 85 % sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach 3,5 mln zł pozyskanych na zadanie pod nazwą „Budowa Zintegrowanego Punktu Przesiadkowego w Skokach”. Kolejny rajd z pociągiem 20 sierpnia, tym razem zostaniecie wywiezieni w kierunku Wągrowca do Przysieczyna. Już dziś zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

zdjęcia z wycieczki: Łukasz Ogórkiewicz i Arkadiusz Bednarek