W sobotnie, słoneczne popołudnie stadion sportowy przy ul. Parkowej wypełnił się chętnymi do zabawy i sportowej rywalizacji.  Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos praz Poseł Jakub Rutnicki oficjalnie oddali do użytku boisko o sztucznej nawierzchni. Podkreślono wysokość środków finansowych składających się na realizację inwestycji, która łącznie wyniosła 582 629,00zł.  Dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej wyniosło 291 300,00 zł, a wkład własny Gminy Skoki to kwota 269 748,83 zł.

Na zaproszenie Burmistrza oraz Klubu Sportowego Wełna do udziału w Turnieju Piłki Nożnej odpowiedziało pięć drużyn: Lemar, Sołtysi-Rady Sołeckie, Gimnazjum Skoki, Drużyna Bezpieczeństwa (OSP i Policja), Oldboje Wełna Skoki.  Zwycięzcą Turnieju została Drużyna składająca się ze Strażaków oraz Policjantów co dowodzi, że potrafią pokonywać nie tylko przeciwności losu.

Podczas trwania Turnieju dla dorosłych, na płycie stadionu zostało wytyczone mini boisko, na którym najmłodsi wychowankowie Wełny rozgrywali mecze. Trenerzy Wełny przygotowali także sportowy tor przeszkód, a za jego pokonanie każde dziecko otrzymywało upominek oraz słodycze.

Niesamowitą atrakcją szczególnie dla dziewczynek oraz ich mam były trampoliny udostępnione przez Studio Gabi Marietty Kiszki. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz ćwiczeń Fit and Jumps.

Kolejną atrakcją było stanowisko OSP Skoki- piękna pogoda pozwoliła na rozstawienie stanowisk wodnych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych. Kurtyna wodna, hydronetka i stanowisko z prądownicą sprawiły wiele uśmiechu i zadowolenia na twarzach dzieci ucząc jednocześnie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na dzieci oprócz rywalizacji sportowych czekały również takie atrakcje jak: malowanie twarzy, konkursy plastyczne i sprawnościowe, słodkie poczęstunki, I pomoc.

Należy podkreślić, że wszystkie osoby zaangażowane w organizację festynu zrobiły to charytatywnie dlatego serdecznie im dziękujemy: Studio Gabi- pani Marietta Kiszka, członkowie OSP Skoki, wychowankowie MOW Antoniewo wraz z wychowawczynią, fotograf- Kinga Lubawa, rodzice dzieci należących do KS Wełna, trenerzy oraz opiekunowie poszczególnych grup.

Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy samorządem, a stowarzyszeniami na terenie Gminy Skoki będzie nadal układać się znakomicie, a jej efekty będą wyrażone m.in. tego typu imprezami.

Kinga Pilna oraz Zarząd KS Wełna Skoki

galeria zdjęć, foto. Kinga Lubawa

[Not a valid template]