Dla wszystkich mniej lub bardziej aktywnych fizycznie pojęcie Endomondo jest bardzo dobrze znane. Jest to aplikacja na urządzenia mobilne umożliwiająca monitoring dokonań sportowych. Program umożliwia monitorowanie aktywności w ok. 50 różnych dyscyplinach sportowych, zapisuje przede wszystkim czas treningu, a także dystans i trasę uzyskaną dzięki modułowi GPS oraz intensywność treningu (np. wyliczając średnie tempo, średnią i maksymalną prędkość) a następnie przelicza go na spalone kalorie.

Jest to aplikacja społecznościowa, można się na niej „polubić” i wiedzieć ile km przebiegł czy przejechał kolega czy koleżanka. To co widzą inni i czy w ogóle coś widzą z naszych aktywności każdy użytkownik definiuje w ustawieniach sam. Bardzo modne w ostatnich latach stało się rywalizowanie w różnego typu rywalizacjach tworzonych przez użytkowników, firmy czy instytucje.

Także gmina Skoki utworzyła rywalizację na rok 2018. Uczestnicy biegali, jeździli i chodzili zdobywając jak największą liczbę kilometrów  oraz liczyli spalone kalorie. Najlepsi otrzymają nagrody. W zeszłym roku utworzyliśmy rywalizacje otwartą dla wszystkich, w których oprócz mieszkańców mogli brać udział także sympatycy i przyjaciele gminy Skoki.

A o to wyniki:
SKOCCY BIEGACZE: łącznie w rywalizacji przebiegli 21.318 km
1 miejsce wśród uczestników (open), a zarazem mężczyzn zdobył mieszkaniec Skoków Krzysztof Sznajder wybiegając 2.671,84 km.
Najlepszą wśród pań (7 open) została także skoczanka Joasia Hlożek, która przebiegła 1.337,59 km

SKOCCY KIJKARZE: łącznie przewędrowali 5.272 km
1 miejsce open przypada mieszkańcowi Skoków Zimowitowi Ranke za przewędrowanych aż 1.794,96 km.
2 miejsce open i 1 pań zdobyła Karolina Stefaniak 696,10 km, tuż za nią była mieszkanka Potrzanowa Kinga Kubiatowicz 691,86 km o niecałe 4,5m.

SKOCCY ROWERZYŚCI: łącznie przejechali 80.329 km
1 miejsce open z ilością 10.488,95 przejechanych km został Mikołaj Błażejewski z Wągrowca.
4 miejsce open, ale 1 wśród mieszkańców gminy Skoki zdobył skoczanin Bartosz Bejma, który przejechał na swoim rowerze 6.670,83 km.
Najlepszą wśród pań (6 open) okazała się skoczanka Karolina Stefaniak 6.311,39 km.

SKOCCY SPALACZE KALORII łącznie w rywalizacji spalili ok 6 milionów kalorii
1 miejsce open Jan Vavřina 626.560 kalorii
4 miejsce open, a najlepszy z gminy Skoki to Arkadiusz Grzelak z Budziszewic 331.712 kalorii.
Wśród pań największą spalaczką kalorii okazała się Karolina Stefaniak 308.474 kalorii.

Wszystkim uczestnikom skockich rywalizacji gratulujemy wyników sportowych, a wymienionych zapraszamy po odbiór nagród do Urzędu Miasta i Gminy w Skokach pokój nr 11, tel. 61 8925 820.

Oczywiście rywalizujemy dalej w 2019.
Rywalizacje na Endomondo odpalone pod nazwą:
Skoccy biegacze 2019 – https://www.endomondo.com/challenges/39159432
Skoccy rowerzyści 2019 – https://www.endomondo.com/challenges/39159484
Skoccy chodziarze 2019 – https://www.endomondo.com/challenges/39149884
A wszystko pod hasłem JEŹDZIMY, CHODZIMY, BIEGAMY. W SKOKACH NA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ STAWIAMY.

Tegoroczne rywalizacje przeznaczone SĄ TYLKO DLA MIESZKAŃCÓW GMINY SKOKI, prosimy o niedołączanie do niej osób z zewnątrz.

Jeśli jesteś aktywny, biegasz, jeździsz, chodzisz i chcesz to nas dołączyć to zapraszamy, wgraj w telefon aplikację i dołącz do nas.

Wszystkim życzymy udanego sportowo 2019 ROKU