W niedzielę, 3 czerwca na boisku „Wełny” w Skokach przewodniczący Wydziału Gier Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Garski wręczył kapitanowi „Wełny” Andrzejowi Szczepaniakowi Puchar ufundowany przez ZPN z okazji awansu do Ligi Okręgowej Piłki Nożnej.

W uroczystości, która miała miejsce przed meczem z „Sokółem” Gębice w charakterze honorowych gości udział wzięli: Ryszard Woźniak – kierownik Biura Okręgowego ZPN w Pile i Teodor Napierała (były kapitan „Lecha” Poznań i wieloletni trener „Wełny”), a także gospodarze gminy i powiatu – burmistrz Tadeusz Kłos i przewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego Krzysztof Migasiewicz, a świadkami wydarzenia byli liczni kibice i zawodnicy „Sokoła”. Były więc oficjalne wystąpienia i gratulacje gości. Szczególnie miłym akcentem były gratulacje od przeciwników, zawodników „Sokoła”, którzy za kilka minut konkurowali z „Wełną” na boisku.

Kończąc wszystkie mecze bez porażki „Wełna” udowodniła, że roczny pobyt w „A” klasie stanowił niejako „wypadek przy pracy” i swą grą zasłużyła na powrót do „okręgówki”. Złożyły się na to, praca trenerów: Andrzeja Ostańskiego – w rundzie jesiennej i Andrzeja Borówko w – rundzie rewanżowej i kierownika drużyny Pawła Ślósarczyka i tych najbardziej zasłużonych, tj. zawodników: Andrzeja Szczepaniaka – kapitana, strzelca 20 bramek, Przemysława Bartnickiego – 18 bramek, Marcina Ślósarczyka – 16 bramek, Michała Błachowiaka, oraz Maciela Plagensa, Bartka Nitzke, Krzysztofa Michalskiego, Jakuba Ślósarczyka, Michała Jarzyńskiego, Patryka Szweda, Grzegorza Mellera, Piotra Geblera, Przemysława Mellera, Mateusza Deminiaka i bramkarza Krzysztofa Gawlińskiego.

W przededniu ostatniego spotkania z „Iskrą” Wyszyny, które to spotkanie w niczym nie przeszkodzi już powrotowi „Wełny” do „okręgówki”, jej zawodnicy mogą pochwalić się zdobyciem łącznie 77 bramek przy 22 bramkach zdobytych przez przeciwników, w tym: 42:9 w rundzie jesiennej i 35:13 w rundzie rewanżowej.

E.Lubawy