Blisko 100 piechurów, miłośników spacerów z kijami nordic walking wybrało się do Skoków, aby wziąć udział w 3 Festiwalu Nordic Walking z Doliną Wełny, w sobotę 14 sierpnia. Do wyboru były 3 trasy: 5, 10 i 20 km.

W tym roku kierunkiem było Potrzanowo i jez. Budziszewskie, a dla najbardziej wytrwałych piechurów także jez. Czarne.

30 kijkarzy stoi do grupowego zdjęcia - grupa 20 km
10 kijkarzy stoi do grupowego zdjęcia - grupa 10 km
20 kijkarzy stoi do grupowego zdjęcia - grupa 5 km

Bazą imprezy jak rok temu była hala w Skokach, a głównym sponsorem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny” z Wągrowca. Przed halą czekało na wszystkich małe co nieco.

Gościem imprezy był tradycyjnie Janusz Woźniak, prezes Stowarzyszenia Dolina Wełny, który rozlosował wśród uczestników gadżety sportowo-rekreacyjne, w tym 6 par profesjonalnych kijków do nordic walking.

Festiwal został sfinansowany w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszaru wiejskie”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”.

Galeria zdjęć z imprezy autorstwa Tomasza Szwajkowskiego: