Styczeń rodzi się pomysł w naszych głowach w mojej, Filipa Kujawy i Robert Oksza- Skibińskiego – wystartujemy w triathlonie czas na przygotowanie pół roku data startu 6 lipca, impreza Enea Triatlon Bydgoszcz dystans sprinterski 1/8. 

No i stało się cała trójka może nazwać się triathlonistami dystans sprinterski zaliczony co więcej wszyscy złamaliśmy 1:30 h na mecie.

Triathlon 1/8 sprinterski łączy trzy dyscypliny pływanie 475m (tu rzeką Brdą), rower 21 km i bieg 5.25 km.

Ważne jest przygotowanie logistyczne do takiego startu przygotowanie sprzętu pływackiego, potem zmiana i rower z obowiązkowym kaskiem no i bieg .W Bydgoszcz tylko na tym dystansie wystartowało 1200 zawodników, a były jeszcze inne dystanse 1/2 i w sobotę 1/4. Przez dwa dni przez Halę Łuczniczką przewinęło się ponad 3000 zawodników. Jest to ogromna przygoda, wiemy że był to nasz pierwszy ale na pewno nie ostatni start w triatlonie. Dziś można powiedzieć, że Hart Skoki to biegacze, rowerzyści i triathloniści. 

Bartosz Seidler