Przysłowiowe jaja trzeba było mieć w niedzielę 12 maja w Skokach, aby wziąć udział w V edycji zawodów w kolarstwie górskim MTB w ramach cyklu zawodów Bike Cross Maraton Gogol MTB. A sprawiła to aura pogodowa, siarczysty deszcz i zimno, to naprawdę trudne warunki, dlatego w stosunku do poprzednich edycji nie ma co ukrywać frekwencja spadła. Wielu zapisanych zawodników nie przyjechało, w kość dostaje nie tylko człowiek, ale i rower, często za spore pieniądze i tu pewnie pies był pogrzebany.

Wyzwanie jednak podjęło 189 zawodników w tym 30 pań. Nadmienić jednak trzeba, że skockie zawody MTB co roku są nieco podlewane przez matkę naturę, ale nigdy nie w takim stopniu i zimnie.

Uczestnicy do wyboru mieli dwie trasy, MINI 27km i MEGA 44 km. W pierwszej jechało łącznie 149 uczestników, w drugiej 40. 8 nie ukończyło, nie wytrzymały rowery albo psychika, nie obyło się bez niegroźnych wypadków. Nie ma się co dziwić trasa wymyślona w Skokach nie należy do zbyt trudnych na tego typu zawodach, ale pogoda wywróciła ją do góry nogami. Kałuże czasem od lewa do prawa, padający deszcz i przede wszystkim przenikliwe zimno sprawiły, że wszyscy z pewnością długo pamiętać będą zawody w Skokach.

Brawa należą się wszystkim finiszerom, na których na mecie czekał pamiątkowy medal i satysfakcja. Wiemy także, że jest wielu miłośników kolarstwa górskiego, którzy uwielbiają takie warunki, a jakie one były piekielne niech świadczą niesamowite zdjęcia!

Naszą gminę reprezentowało 7 zawodników. Dla Bartka, Janusza, Huberta i Arka był to debiut w takiej imprezie i dosłowny chrzest! Czy żałują? Czy są zadowoleni? Trzeba by zapytać, ale sadząc po minach niektórych z nich raczej są!

Na podium w swojej kategorii wiekowej z gminy Skoki stanęli: Marzena Wyleżała i Mateusz Nowak. Gratulujemy.

Szczegółowe wyniki na stronie https://gogolmtb.pl/bcm-skoki/

Wyniki mieszkańców gminy Skoki:

Lp. Imię i Nazwisko   Miejscowość Kategoria Miejsce w kategorii Czas
KOBIETY
1 Marzena Wyleżała Pawłowo Skockie K40 3 2:02:15
MĘŻCZYŹNI
1 Mateusz Nowak Skoki M2 2 1:37:57
2 Dariusz Błachowiak Skoki M2 9 1:53:40
3 Janusz Gliszczyński Potrzanowo M4 27 2:06:44
4 Bartosz Seidler Skoki M4 27 2:20:38
5 Hubert Kasprzyk Skoki M4 28 2:21:45
6 Arkadiusz Grzelak Budziszewice M4 29 3:23:07

 

Za rok VI edycja, już dziś zapraszamy.

Galeria zdjęć z zawodów: