W środę 12 grudnia br. w murach Szkoły Podstawowej w Skokach miało miejsce spotkanie podsumowujące II edycję Grand Prix Skoków w biegach przełajowych 2018. W mijającym roku cykl składał się z 7 biegów od marca do listopada z przerwą wakacyjną. Przed biegami open miały miejsce biegi dla dzieci i młodzieży. Nieodłącznym punktem każdej edycji był marsz Nordic Walking po trasie open.

Łącznie we wszystkich kategoriach w tym roku wystartowało 115 zawodników a minimum wymagane by uczestniczyć w gali podsumowującej, czyli ukończenie 3 biegów osiągnęło 56 biegaczy. Ogółem w poszczególnych kategoriach wiekowych nastąpił delikatny wzrost uczestników w porównaniu do I edycji z 2017.

Nagrody i medale wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos. Podziękowania za pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz uroczystości zakończenia biegów składam Karolinie Stefaniak. Dziękuję uczennicom Szkoły Podstawowej w Skokach za pomoc w sekretariacie zawodów a Łukaszowi Nowakowi za pomoc przy organizacji i na mecie biegów. Nagrody ufundował Urząd Miasta i Gminy Skoki, książki i płyty p. Katarzyna Borowczyk z firmy Press Service Monitoring Mediów. Pamiątkowe medale otrzymali wszyscy, którzy ukończyli min 3 biegi. Nagrody i wyróżnienia najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn.

Organizator Wiesław Nowak

Wyniki 2018:
Kat. Open kobiet:

 1. Katarzyna Borowczyk
 2. Anna Kozielczyk
 3. Klaudia Ludzkowska
 4. Wanda Majchrzak
 5. Kinga Kubiatowicz
 6. Agnieszka Staniewska

Kat. Open mężczyzn:

 1. Łukasz Nowak
 2. Adrian Drews
 3. Mateusz Tyll
 4. Marek Duduś
 5. Mariusz Kazimierczak
 6. Krzysztof Sznajder

Kat. Nordic Walking:

 1. Tomasz Ortyl
 2. Grzegorz Przybysz
 3. Zofia Poniewska
 4. Wojciech Cholewiński
 5. Wioleta Kamińska
 6. Tomasz Kamiński

Kat. J0 – Przedszkolaki –  roczniki 2011 i młodsi:

 1. Aleksandra Królczyk
 2. Jakub Królczyk
 3. Kornelia Borowczyk
 4. Filip Szymkowiak
 5. Leon Kruk
 6. Maciej Siódmiak

Kat. J7 – roczniki 2008 0 2010

 1. Adam Nowaczkiewicz
 2. Jakub Szymkowiak
 3. Mateusz Milibrand
 4. Amelia Borowczyk
 5. Aleksandra Przybysz
 6. Dobromir Przywarty

Kat. J10 – roczniki 2005 – 2007

 1. Alicja przybysz
 2. Maciej Kowalski
 3. Juliusz Wrzesiński

W roku 2019 odbędą się 4 biegi w ramach III edycji Grand Prix Skoków w biegach przełajowych, pod hasłem „cztery pory roku”. Proponowane terminy, to:

 1. „Zakończenie zimy: 20.03.2019r. (środa)
 2. „Zakończenie wiosny” 15.06.2019r. (sobota) bieg z okazji „ Dnia Skoków”
 3. „Zakończenie lata” 18.09.2019r. (środa)
 4. „Bieg jesienny” 16.11.2019r. (sobota) – bieg z okazji „Święta Niepodległości”

Wiesław Nowak
zdjęcia Karolina Stefaniak