ZOBACZ_FILMWiele propozycji spędzania wolnego czasu ma dla swoich mieszkańców i przyjezdnych Gmina Skoki. Tym razem Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos zaprosił do biegania! „Skockie Przełaje”, pod taką nazwą w niedzielę 15 czerwca wystartował bieg przełajowy. Impreza miała na celu propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności, promocje Miasta i Gminy Skoki oraz popularyzację i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy rekreacji.

W biegu wystartowały 42 osoby w tym: 26 mężczyzn i 16 kobiet. Trasa biegu prowadziła po terenie leśnym przy Gimnazjum w Skokach i wynosiła 6 km 400 m. Start i meta usytuowana była na boisku do siatkówki plażowej przy gimnazjum. Uczestniczyć w biegu mogły osoby w wieku od 16 lat. Zawodnicy, którzy zgłosili się w terminie do 30 maja otrzymali pakiet startowy tj. koszulkę i numer startowy.

Bieg rozgrywany był wyłącznie w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Anna Wawiórko (Poznań) z czasem 28 min. 44 s., drugie Anita Buszka (Wągrowiec) z czasem 30:07, trzecie Ewa Krygier (Drewno) z czasem 30:11. Wśród mężczyzn pierwszy był Filip Wieczorek (Owińska) z czasem 22:47, drugi Patryk Sarbinowski (MOW w Antoniewie) z czasem 22:59, trzeci Rober Ruda (Wągrowiec) z czasem 24:27.

Najlepszych nagrodzono medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe. Nagrodami wyróżniono również najstarszych uczestników biegu: Iwonę Dziekan (Skoki) oraz Andrzeja Surdyka (Skoki) oraz najmłodszych: Dominikę Zielińską (Wybranowo) i Adriana Wykowskiego (MOW Antoniewo). Wśród uczestników rozlosowano 13 nagród niespodzianek.

Szczegółowe czasy wszystkich uczestników >>>>

Imprezie towarzyszył II Marsz po Zdrowie, – spacer z kijami nordic walking na trasie wokół stawów rybnych w Skokach, tj. ok 8 km. W marszu wzięło udział ok 30 osób.

Na wszystkich uczestników imprezy czekał na mecie posiłek regeneracyjny.

Serdecznie dziękujemy za udział w organizacji biegu Panu Wiesławowi Sierzchule, Wiesławowi Nowakowi, Maciejowi Tadeuszowi i Dariuszowi Lipczyńskiemu oraz strażakom OSP i Policji w Skokach za zabezpieczenie trasy biegu.