Wielkie emocje, walka do ostatniego punktu a przede wszystkim dobra zabawa. Tak jednym zdaniem można podsumować turniej piłki nożnej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki, którego organizatorem był Klub Wełna Skoki.

26 stycznia 2014 w niedzielę od godz.10:00 w hali widowiskowo-sportowej w Skokach spotkały się kluby piłki nożnej w kategorii Orlik. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn: Wełna Skoki, Akademia Futbolu Potrzanowo, Wełna Rogoźno, Zamek Gołańcz, Błękitni Owińska i Sokół Damasławek.

Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. I choć teoretycznie każda drużyna miała równe szanse na zwycięstwo, to jednak od pierwszych chwil widać było przewagę zespołu z Owińsk i Damasławka. Kluby te mają w swoim składzie zdolnych chłopaków, którzy swoją formą i przygotowaniem wyróżniali się na tle innych drużyn.

Niestety zespoły reprezentujące naszą gminę zajęły ostatnie dwa miejsca. Zdaniem Arkadiusza Dereżyńskiego – trenera Wełny Skoki – stres i presja przed swoją publicznością spowodowały, że jego podopieczni zagrali poniżej swoich możliwości. Ponadto drużyny przeciwników trenują nawet cztery razy w tygodniu a jego zespół najwyżej dwa – wyjaśniał.

Natomiast dla zespołu Akademii Futbolu z Potrzanowa był to pierwszy udział w tego typu imprezie. – Myślę, że moim wychowankom zabrakło doświadczenia i przygotowania. Zespół istnieje od ponad roku a w jego składzie są chłopcy w wieku od 6 do 9 lat. Mimo różnicy wieku i warunków fizycznych nie przestraszyli się i podjęli walkę do końca, z czego jestem bardzo zadowolony – powiedział po zakończonym turnieju Tomasz Jarzębowski – trener zespołu z Potrzanowa.

I miejsce zajął Sokół Damasławek
II miejsce – Błękitni Owińska
III miejsce – Zamek Gołańcz
IV miejsce – Wełna Rogoźno
V miejsce – Wełna Skoki
VI miejsce – Akademia Futbolu Potrzanowo

Królem Strzelców został Enrico Witczak (Sokół Damasławek)

Najlepszym bramkarzem został Mateusz Baranowski (Błękitni Owińska)

Nagrody i puchary zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Po turnieju zawodnicy otrzymali poczęstunek w postaci hot-dogów oraz słodką przekąskę ufundowaną przez Radę Rodziców Wełny Skoki.

Z tego miejsca należą się też serdeczne podziękowania wszystkim za przybycie i kibicowanie najmłodszym piłkarzom.

1-orliki_3 2-orliki_2 3-orliki_1