19 maja w sobotę w Antoniewie odbył się I Bieg Charytatywny i Festyn z okazji Dnia Wolontariusza organizowany przez grupę MOWa Serca prężnie działającą w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym we współpracy z Towarzystwem Wspierania Rodziny i Dziecka „Alia”.

Trasa biegu i nordic walking wytyczona została przez rejony leśne i liczyła 4-5 km. Wpisowe z biegu oraz pieniądze zebrane na Festynie zostaną przekazane na leczenie Antka Wojownika SMA i na wózek inwalidzki dla pani Renaty L. z Wągrowca. Łącznie udało się zebrać 3020 zł!

Podczas Festynu zlicytowany został wypoczynek ogrodowy przygotowany przez naszych wolontariuszy oraz przekazana również naszego autorstwa buda na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Rybowie. Na przybyłych gości czekały następujące atrakcje: wspólne malowanie przez dzieci drewnianej budy, pokaz zumby z Kasią, koncert zespołu Płomień oraz hip-hopowy Young Soban i Koala & Hajczi. Podczas trwania całej imprezy można było odwiedzić punkty: paintballa, pokazu grupy Enduro Skoki Wlkp., stanowiska Schroniska „Cywil”, które zawitało do nas z labradorem (został on zaadoptowany przez jednego z uczestników imprezy); Drużyny Szpiku, pokazu ratownictwa technicznego na wraku auta przygotowanego przez Straż Pożarną, Ratownictwa Medycznego, Kajakarstwa, malowania twarzy, skręcania baloników, loterii fantowej oraz cateringu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz osobom włączającym się w pomoc: p. Bartoszowi Wołkow, „Odnowie”, Zakładom Mięsnym „Bystry”, sklepowi „Lewiatan”, pani Monice Dobskiej z Salonu Fryzjerskiego „Julia”, skockim piekarniom, punktom Naszej Apteki, Galerii Florystycznej „Bakara”, wągrowieckiej Pływalni, Drogerii „Neve”, sklepowi „Lech Poznań”, sklepowi „Kram”, firmie Mal- bud, sklepowi „Rewela”, sklepowi „Bielizna dla Ciebie”, sklepowi „Cenowy raj”, Aptece u Złotego Źródła,  drogerii „Luna”, Karczmie „Kołodziej”, p. Agnieszce Zielińskiej z Fundacji „Głowa do góry”, Salonowi Fryzjerskiemu i p. Ninie Greser-Janowskiej, Salonowi Kosmetyka, Fryzjerstwo, Solarium „Turbo”, Pizzerii „Italiana”, hurtowni „Medivet”, Sklepowi PSS Społem w Środzie Wlkp., salonowi „Dermastudio”, sklepowi „Papirus”, skockim stolarniom za przekazanie materiałów na budowę bud dla Schroniska, Urzędowi Miasta i Gminy Skoki, a w szczególności pani Karolinie Stefaniak; Starostwu Powiatowemu w Wągrowcu, Foto-video-mix, oraz panu Andrzejowi Giersig i Zakładowi Budowlanemu „Mirbud” za przekazanie kwoty 1000 zł na ten szczytny cel. Bardzo dziękujemy pani Kindze Lubawej za fotorelację z imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się imprezę powtarzać cyklicznie.

Klaudia Łuczak i Mariusz Kordek
MOWa Serca

Zdjęcia z festynu: