Miłym akcentem rozpoczynamy obecną relację z poczynań piłkarzy skockiej „Wełny” na boiskach IV Ligi. I aby takimi pozostały one do końca rundy jesiennej.

Bo jak inaczej określić można wyniki 2 ostatnich sierpniowych zwycięskich meczy naszych zawodników grających pod kierunkiem trenera Mariana Toporskiego. Oba te spotkania, zarówno to wyjazdowe, jak i rozegrane na własnym boisku przyniosły zasłużone zwycięstwa skockich piłkarzy. Ale mówiąc po kolei:

– 27 sierpnia, nasi piłkarze i ich wierni kibice udali się na mecz wyjazdowy do „Pogoni” Łobżenica. Mecz ten zakończył się pogromem gospodarzy i wygraną „Wełny” z wynikiem 1:7, przy czym bramki dla skoczan zdobyli: Jakub Ślósarczyk – 2 oraz: Arkadiusz Dereżyński, Mateusz Futro, Robert Ludowicz, Marcin Siuda i Iwo Toporski po 1. 

– 30 sierpnia, „Wełna” na boisku przy ulicy Parkowej gościła zawodników „Orła” Pniewy. I tym razem, występujący w roli gospodarzy zawodnicy „Wełny” zaprezentowali dobry poziom gry i osiągnęli zasłużone zwycięstwo z wynikiem 4:1. Strzelcami bramek dla „Wełny” byli: Iwo Toporski, Miłosz Graczyk, Błażej Rajewski i Arkadiusz Dereżyński. Po tym meczu, nasza „Wełna” z 10 punktami, przy 14 bramkach zdobytych i 7 straconych, umocniła się na 3 miejscu Tabeli  IV Ligi.

W kolejnym meczu- 2 września, „Wełna” również wystąpiła jako gospodarz spotkania, a jej rywalem byli piłkarze „Mieszka” Gniezno. I tym razem niestety skończyła się dobra passa naszych graczy. Nie pomógł wzmożony doping kibiców, bo przeciwnik był wyraźnie lepszym i mecz zakończył się jego wygraną z wynikiem 1:4. Honorową bramkę dla skoczan zdobył Radosław Modlibowski. Po tym spotkaniu, nasza drużyna zachowując 10 punktów spadła o 2 miejsca w Tabeli. Z 15 bramkami zdobytymi i 11 straconymi figurowała na 5 pozycji IV Ligi. Równocześnie jej rywal – drużyna „Mieszka” przesunęła się na 1 miejsce Tabeli. Na usprawiedliwienie „naszych” możemy podać osłabiony skład drużyny- z powodu kontuzji w bramce zabrakło Dawida Gutowskiego. Równocześnie, bramkarz rezerwowy Sebastian Maćkowski  odszedł z „Wełny, a w bramce debiutował dopiero co zwerbowany do Klubu z „Nielby” Patryk Palacz.  

W tej sytuacji, wszyscy z niepokojem oczekiwali na przesunięte na prośbę gospodarzy z 9 na 13 września, spotkanie wyjazdowe do Tarnowa Podgórnego, gdzie przeciwnikiem „Wełny” byli figurujący na 4 miejscu, zawodnicy miejscowej „Tarnovii”. Niestety, i tym razem gospodarze okazali się mało gościnni, a mówiąc wprost lepsi od zawodników ze Skoków. Spotkanie zakończyło się wygraną „Tarnovii” z wynikiem 2 : 0. Po tym meczu- 7 w rundzie jesiennej, nasz Klub zajął 9 , a „Tarnovia” przesunęła się na 3 miejsce Tabeli. W tym momencie na jej 1 miejscu figurował „Mieszko” Gniezno, a na 2 „Warta” Międzychód. Na pocieszenie sympatyków „Wełny” możemy dodać, że najbliższa nam „Nielba” Wągrowiec  zajmowała miejsce 10.