Śniegu i mrozu nie ma. Iść na sanki czy łyży albo lepić bałwana nie można. Nie znaczy to jednak, że zimowe ferie mają być nudne, że nie można chociaż na chwilę oderwać się od smartfona czy komputera?
O atrakcyjność wypoczynku zimowego dzieci uczęszczających w roku kalendarzowym do świetlic w Brzeźnie, Pawłowie Skockim, Potrzanowie, Skokach, Rejowcu i Rościnnie zadbano organizując akcję „Zima z Pasją 2”.

Ma ona na celu organizację wypoczynku dzieci w sposób aktywny, rozwijający zainteresowania, zamiłowania i pasje. Ponadto ma służyć tworzeniu różnych pozytywnych sytuacji społecznych,uczących współpracy, wrażliwości i zaufania, redukujących różne lęki i napięcia, generujących zmianę sposobu myślenia oraz zmianę nastawień co do zagospodarowywania sobie przez młodzież czasu wolnego. Podczas akcji, która trwa od 13 lutego, prowadzone są różne formy zajęć integracyjnych, bo im dzieci lepiej się znają, tym bezpieczniej się czują w swoim towarzystwie.

W ostatni dzień karnawału, w świetlicy w Pawłowie Skockim odbył się bal kostiumowy, podczas którego o integrację i świetną zabawę poszczególnych grup zadbały Panie wychowawczynie oraz Pani Ania Wieczorek – animatorka z firmy ZMALOWANE. Zabawa była przednia i wyraźnie widać, że grupy świetlicowe poprzez wielokrotne już wspólne zabawy, festyny i wyjazdy są ze sobą zżyte. Młodsi bawią się ze starszymi i pełną piersią korzystają z życia.

Walentyki, jak przystało na to święto, były romantyczne. Dzieci spędziły je w Bibliotece Publicznej w Skokach gdzie mogły porównać dwie z przypisanych muzom sztuki piękne – kino i teatr. Obejrzały piękny film „Mavka i strażnicy lasu”, z miłosnym wątkiem i świetnym przekazem ekologicznym oraz poczuły atmosferę prawdziwego teatru podczas spektaklu „O Jasiu ze Starego Dworu” zrealizowanego na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Przedstawienie zaprezentowane przez Teatr Cieni  LATARENKA było inne niż te, które dzieci dotychczas widziały. Nie było pacynek, aktorka tylko jedna, za to  twórczynie LATARENKI wyczarowały cudowną scenografię i za pomocą światła, cieni oraz muzyki przedstawiły wspaniałą historię. Jedna za artystek grała także na gitarze i śpiewała włączając w zabawę dziecięcą publiczność. Podobnie jak na karnawałowym balu, nie zabrakło słodkości – w Walentynki dzieci, opiekunowie i goście uraczyli się przepysznymi pączkami.

15 lutego uczestnicy „Zimy z Pasją 2” spędzili we Wrocławiu, gdzie w znanym w całej Europie ZOO zwiedzili Afrykarium i inne interesujące pawilony ze zwierzętami. Następnie zapoznali się z  ciekawostkami Starego Miasta. Niestety brak czasu nie pozwolił na zwiedzenie Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego, jednego z największych obiektów koncertowych w Europie, który pozostanie młodym turystom do obejrzenia podczas kolejnych wypadów w Polskę.