miśki

Październik to miesiąc haseł: Bądź widoczny – bądź bezpieczny, Świeć przykładem, Dobrze Cię widzieć, Bądź widoczny na drodze…

Czy mamy świadomość jak ważny jest nawet jeden, mały element odblaskowy???- Fotografia opublikowana poniżej obrazuje widoczność z punktu widzenia kierowcy! Zachęcamy by się im dokładnie przyjrzeć- jesteśmy w stanie na pierwszy rzut oka dostrzec dziecko na obu fotografiach??? Tak właśnie wyglądamy w ciemnych ubraniach na drodze. Czy kierowcy mają szansę nas zauważyć?

Materiały odblaskowe działają na zasadzie odbijania padającego na nie światła. Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu).

Gmina Skoki przygotowała odblaskowe misie dla dzieci (przywieszki do plecaków), które zostaną przekazane policjantom prowadzącym kampanie społeczną dla najmłodszych uczestników ruchu.

Zwróćmy uwagę w jaki sposób ubierają się nasze dzieci wychodząc wieczorem, załóżmy kamizelkę, szelki, pasek, bransoletkę- cokolwiek co zwiększy naszą widoczność a tym samym bezpieczeństwo.