Ostatni piątek miesiąca to tradycyjne spotkanie mieszkańców z Burmistrzem. Tematem wiodącym była gospodarka niskoemisyjna w Gminie Skoki, a mówiąc po ludzku zanieczyszczenie powietrza.

Dyskusję w tym temacie poprzedził Burmistrz Tadeusz Kłos przedstawiając krótką prezentację głównych źródeł zanieczyszczenia naszej atmosfery emitowanych z różnych źródeł. Jak widać było z późniejszej dyskusji głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w Skokach są kominy samych mieszkańców. Każdy sposób opalania pieców niesie za sobą emisję substancji do powietrza, ale spalanie odpadów to bardzo szkodliwy proceder i jest to plaga nie tylko Skoków! Drażniący, szkodliwy dym snujący się z kominów pieców, które są opalane odpadami różnego typu potrafi skutecznie zatruć życie sąsiadów! Dlaczego tak jest? Wszyscy zadawali sobie to pytanie. W tym roku szczególnie dużo mówiło się w mediach ogólnopolskich o tym problemie. A są nadal ludzie, którzy i tak nic sobie z tego nie robią. Na chwilę obecną Gmina ma znikome narzędzia aby walczyć z tym procederem, może jedynie edukować i do tego się zobowiązała.

W trzeciej części głos zabrał funkcjonariusz Komisariatu Policji w Skokach, sierżant sztabowy Krzysztof Rubert. Przedstawił zebranym dwa narzędzia multimedialne jakie daje mieszkańcom Policja. Pierwszym z nich jest strona internetowa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html gdzie każdy w łatwy sposób może zaznaczyć jego zdaniem istotne zagrożenie bezpieczeństwa w bardzo szerokim zakresie zdarzeń, a Policja ma za zadanie zweryfikować i monitorować wskazany punkt na terenie Gminy Skoki. Drugim internetowym narzędziem jest aplikacja którą każdy może pobrać na swojego smartfona pod nazwą Moja Komenda gdzie znajdzie kontakt do wszystkich jednostek Policji w całym kraju, łącznie z nazwiskami dzielnicowych.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]