Jakiś czas temu do funkcjonującej w naszej gminie Aplikacji EcoHarmonogram dodano nową funkcję – skaner symboli recyklingu z opakowań produktów.

Wystarczy wejść do aplikacji, na pierwszym ekranie kliknąć więcej i następnie wejść w ikonę „Symbole recyklingu”:


Zobacz film o skanerze:

Więcej o symbolach recyklingu:

Nie wiesz co to Aplikacja EcoHarmonogram? To bardzo przydatna aplikacja jeśli jesteś mieszkańcem gminy Skoki.

Nie pamiętasz, kiedy z Twojej posesji są odbierane odpady? Zastanawiasz się, do którego pojemnika wyrzucić konkretny odpad? Chcesz być informowany o wydarzeniach lokalnych. Interesuje Cię jakość powietrza w gminie. To właśnie ta aplikacja jest dla Ciebie.

EcoHarmonogram to, darmowa aplikacja dla mieszkańców gminy Skoki. Nieoceniony pomocnik przy domowym gospodarowaniu odpadami w codziennym życiu. Aplikacja przypomni nam o zbliżającym się terminie wywozu odpadów komunalnych, poinformuje o zmianie harmonogramu oraz o istotnych zmianach związanych z gospodarowaniem odpadów komunalnych. EcoHarmonogram posiada szereg funkcjonalności takich jak szczegółowy opis „Gdzie wrzucić ”, po wpisaniu nazwy odpadu aplikacja wskaże do którego pojemnika/worka go wrzucić. Zawiera informacje o Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK), do którego należy wywozić kłopotliwe odpady takie jak: zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble, zużyte opony samochodowe itp. oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi.

Ponadto, poprzez aplikację mieszkańcy mogą zgłaszać reklamacje nieodebranych odpadów, przepełnionych koszy ulicznych czy dzikich wysypisk.

Oprócz tego aplikacja pozwala na wysyłanie powiadomień dot. spraw gminy, imprez czy ostrzeżeń.

Każdy użytkownik może dostosować aplikację do siebie. Dzięki temu może ustawić sobie, czy chce otrzymywać powiadomienia o wywozie odpadów dzień, dwa czy trzy dni wcześniej, a także godziny, w których informacja ma się wyświetlać.

Bezpłatna aplikacja dostępna jest na system: Android, Windows Phone i Apple iOS.