W niedzielę, 31 lipca w Potrzanowie na niedawno wybudowanym staraniem mieszkańców sołectwa Potrzanowo przy wsparciu prywatnych sponsorów oraz gminy Skoki boisku do piłki plażowej odbyły się pierwsze zawody w tej modnej od kilku lat konkurencji sportowej.

Oto jak 1 Turniej Piłki Plażowej podsumowuje jego główny organizator, sołtys Marcin Reszelski:

Głównym organizatorem turnieju z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Skokach była mocno zaangażowana w to zadanie Kamila Fredrych. Cały turniej od strony sędziowskiej poprowadził perfekcyjnie znany z pasji do siatkówki Wiesław Sierzchuła.

Od rana odwiedził nas Burmistrz Tadeusz Kłos. Wspólnie przeprowadziliśmy odprawę zawodników. Burmistrz dodał otuchy graczom, a organizatorom podziękował za pomysł i realizację. Była to też chwila symboliczna, oficjalne otwarcie naszego boiska.

W sportowych zmaganiach wzięło udział 16 z 20 zgłoszonych zespołów składających się zgodnie z Regulaminem z mieszkańców naszej gminy.

Zdecydowano, że zagramy systemem pucharowym, gdzie przegrywający odpada. Zasadniczo zmagania były rozstrzygane w dwóch setach do 15 punktów, czasem jednak, gdy zawodnicy remisowali konieczny był trzeci set.

Mistrzami I Turnieju Siatkówki Plażowej w Potrzanowie została drużyna Żwirownia Rejowiec 1 w składzie: Jakub Berendt, Piotr Słoma i Szymon Jankowski. W bardzo emocjonującym finale pokonali 2:1 drużynę Audio Strefa Outlet Skoki w składzie: Piotr Łuczak, Dawid Bartkowiak i Kacper Zieliński. 3 drużyną turnieju została ekipa Hopki Team w składzie: Wiktoria Hopcia, Anna Hopcia i Patryk Hopcia.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników i kibiców, którzy przybyli by kibicować siatkarskie zmagania.

Cieszę się, że wspólnie z Maciejem Studentem i moim synem Kacprem mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i przygotować dla zawodników grilla.

W tym miejscu chciałem złożyć serdeczne podziękowania osobom prywatnym oraz firmom i instytucjom, które przyczyniły się do budowy naszego boiska, a są to:

Jakub Berendt, Arkadiusz Andraka, Odnowa Modlibowscy Spółka Jawna, Tomasz Roguszka, Iwona Roguszka, Madzia Kazik Sowa, Marta Konenc, Żwirownia Rejowiec 1, Pol-Kram, Urząd Miasta i Gminy w Skokach, Burmistrz Tadeusz Kłos, Kamila Fredrych, Adrian Deminiak, Aron Becker, Rafał Witkiewicz, Piotr Kaczmarek, Multisun Wielkopolska, Lemar Sp z o.o., Agnieszka Reszelska, Kacper Reszelski, Henryk Szwankowało, Patryk Szwed, Mateusz Roguszka, Ogrodowy Kop Bartosz Rosin, Jakub Rosin, Krzesimir Kaczmarek, Tomasz Nowicki, Adam Patelski, Maciej Student, Artur Glapa, Maar Cin Białachowski, Konrad Grzegorzek, Cypek Wojtaszek, Sergiusz Wojtaszek, Marcin Rakowski, Seba Żet, Dami Żaku, Patrycja Klonowska, Adam Deminiak, Mateusz Deminiak, DRE-MAR, Leszek Król i Maciej Kantorski.

O tym jak przebiegały sportowe emocje niech świadczą zdjęcia Kamili Fredrych i Kacpra Reszelskiego – Reszelski Foto: