W czwartek, 30 czerwca gminę Skoki odwiedził Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego aby podpisać umowę na realizację projektu „Gmina na Ptak” w ramach programu „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”.


Jak podaje Aleksandra Frankowska inspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Skokach dzięki staraniom Burmistrza oraz pracowników Referatu Ochrony Środowiska gmina Skoki uzyskała ze środków województwa wielkopolskiego blisko 20.000zł na wykonanie projektu pn. „Gmina na Ptak”, który przewiduje stworzenie enklaw przyjaznym ptakom i owadom, pełniących jednocześnie funkcję edukacyjną i wypoczynkową. Całkowity koszt zadania oszacowano na 25 tysięcy złotych.

Zadanie to przewiduje zakup drzew i krzewów miododajnych, hoteli owadzich, dozowników do karmienia ptaków, poidełek dla ptaków oraz montaż ławek parkowych. Całość zostanie uzupełniona o tablice informacyjne, zawierającą wybrane ciekawostki z życia ptaków i owadów. Ptasie enklawy mają powstać do końca roku w Sławie Wielkopolskiej, Rościnnie  i Potrzanowie.  

Po podpisaniu umowy w skockim Urzędzie przedstawiciel wielkopolskiego samorządu Jacek Bogusławski z Burmistrzem Tadeuszem Kłosem i Sekretarz Gminy Blanką Gaździak odwiedzili Plac Władysława Gąski na ul. Zamkowej w Skokach.


Skwer ten, to niewątpliwie jedno z piękniej urządzonych miejsc w naszej gminie. Wraz z placem zabaw przy przedszkolu stanowi kompleksowe miejsce do spotkań i rekreacji naszych mieszkańców.

Przypomnijmy, że Plac Gąski w 2018 został laureatem Konkursu pn. Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego, organizowanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Plac został jako projekt „Żywa lekcja historii”- nadanie nazwy placowi w Skokach – Plac im. Władysława Gąski – żołnierza września 1939 roku, w kategorii lokalne oddziaływanie w zakresie działalności prokulturowej.

O placu i nagrodzie pisaliśmy w artykule: