15 sierpnia 4 raz odbyły się w Skokach zawody duathlonowe, łączące bieg i rowery.

Trasa była prawie taka sama jak w ubiegłych latach. Najpierw bieg, 5 km po dwóch pętlach 2,5 km w lesie w kierunku parkingu przy jez. Maciejak. Tras rowerowa 15 km wiodła w kierunku jez. Budziszewskiego.

Impreza w Skokach wchodziła tradycyjnie w skład Duo Cykl Wielkopolska, w tym roku są 2. Druga odbędzie się 29 września na terenie gminy Czerwonak. Strona cyklu http://duocykl.pl/.

Łącznie zawody ukończyło ponad 100 zawodników. Solo, czyli zawodnik biegnie-jedzie-biegnie, uczestników było 68 (15 pań). 36 w sztafetach (18 sztafet), tj. jeden zawodnik biega, a drugi jedzie, wymieniają się w strefie zmian.

W zawodach wzięło udział 8 mieszkańców gminy Skoki.

Solo Katarzyna Patelska z Łosińca, która wśród kobiet zajęła open 5 miejsce, a w swojej kategorii K2 stanęła na pudle, zajmując 2 miejsce. 1 w swojej kategorii K1, a 6 open był skoczanka Aleksandra Kuraszyk.

Wśród panów pecha miał Sławomir Naskręt z Grzybowa (w zeszłym roku 6 open i zwycięzca swojej kategorii) nie ukończył tym razem zawodów, uległ wypadkowi na rowerze, ale na szczęście kości całe, za rok będzie lepiej.  

W sztafetach, w kategorii sztafet mieszanych 2 miejsce zajęła Irena Nowak (rower) startująca z synem Łukaszem (bieg). W sztafetowej kategorii mężczyzn także 2 miejsce zajęli Damian Jerzak (rower ) i Krzysztof Sznajder (bieg). Tuż za pudłem, na 4 pozycji uplasowała się sztafeta pań, gdzie na rowerze jechała Monika Jerzak w parze z biegaczką z Wągrowca Karoliną Januchowską.

Należy zaznaczyć, że nagrody się nie dublują. Pierwszych 3 panów i panie open nie są brani pod uwagę w kategoriach wiekowych. Szczegółowe wyniki na stronie cyklu.

MULTIMEDIA:
– film Okiem Drona nakręcony bezpłatnie przez Macieja Kominowskiego – bardzo dziękujemy
– poniżej galeria zdjęć z zawodów autorstwa Tomasz Szwajkowskiego i Pawła Dykbana: