Czasy mam takie obecnie, że dla ludzi aktywnych jedyną alternatywą póki co jest turystyka solo lub w bardzo małym gronie z zachowaniem obecnych zasad sanitarnych. Nie organizuje się teraz żadnych imprez zbiorowych, rajdów, zawodów itp. Kiedy to się zmieni na pewno coś Wam zaproponujemy.

Póki co zachęcamy Was do aktywnego spędzania czasu, poznając najbliższą okolicę. W 2006 roku w ramach Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka oznakowano ponad 500 km szlaków turystycznych, głównie rowerowych na terenie 6 gmin leżących na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, tj. Koszkowa, Murowanej Gośliny, Pobiedzisk, Swarzędza, Czerwonaka i Skoków. Ostanie odnowienie szlaków miało miejsce w 2015, nie da się ukryć, że od tego czasu niektóre oznakowania wypadły, głownie z uwagi na dość intensywną wycinkę drzew. Ale mamy dobrą nowinę w 2020 planujemy kompleksowe odnowienie całego systemu. Ale i teraz da się jeździć po tych szlakach do czego serdecznie zachęcamy.

Przez gminę Skoki przebiega ok 100 km znakowanych szlaków rowerowych. Do najdłuższych odcinków należą Cysterski Szlak Rowerowy i łącznikowy szlak R9. I na ten ostatni dziś chcieliśmy Was zaprosić.

Trasa R9 przebiega w większości przez teren gminy Skoki z Niedźwiedzin przez Rejowiec, Stawiany, Raczkowo do Skoków i dalej przez Budziszewice, Słomowo do Pacholewa. Długość R-9 wynosi ok 45 km.

Jeśli chcesz uzyskać papierową mapę Pyszczy Zielonki z 2019 napisz na adres turystyka@gmina-skoki.pl napisz swój numer telefonu, a skontaktujemy się w celu przekazania Ci mapy.