Było krótko przed dwudziestą. W skockiej hali, od pięciu godzin, grał festiwal ludzkiej życzliwości i zaangażowania – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dobiegał końca koncert Maćka i Karola, licytacje gadżetów sięgały zenitu. Nieświadomi ogromu tragedii, rozgrywającej się równolegle na gdańskiej wośpowej estradzie, trwaliśmy w serduszkowej euforii. Dzisiaj wiemy, że już nie będzie tak samo. Beztroskie rozradowanie wspólnym graniem, przerwała bowiem śmiertelna rana zadana „muzykowi” Orkiestry – Prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Jesteśmy rozgoryczeni, bardzo smutni, jest nam niezmiernie przykro. NIE dla przemocy!

TAK dla pomagania! Skocki Sztab 1072 będzie działał, dopóty, dopóki WOŚP będzie z nami. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dyrygent największej orkiestry świata, Jerzy Owsiak, mógł dalej nią kierować. I choć radość samego grania znacznie przygasła, to duch niesienia pomocy trwa w nas nadal.

Szanowni Państwo, w 27 Finał WOŚP w Skokach włączyło się ponad 300 osób (wolontariusze i ich opiekunowie, darczyńcy, organizatorzy działań towarzyszących, komisja licząca zebrane pieniądze, sekretarze licytacji, ochrona). W hali, liczba publiczności nie spadła poniżej pięciuset osób przez cały czas skockiego grania! Dziękujemy za każdy gest i każdą pomocną dłoń, za okazaną przychylność i integrację, za kwestę i liczarki, za każdy fant, za warkoczyki, artystyczne malowanie twarzy, haftowane serca i balony, za edukację przyrodniczą, za wykonywane non stop zdjęcia, za śpiewy, koncerty i tańce, za fitness, gimnastykę artystyczną i orkiestrę dętą, za urządzenia dmuchane, pyszną kawiarenkę, catering, artykuły spożywcze, produkty do grilla i za rozpalenie grilla, za placki od sołtysów, za pomoc medyczną, za agregat, drzewko i anioła, za brydża i szachy, za wośpowe targowisko i drugie na nim śniadanie, za siatkówkę i marsz po zdrowie, za motylki i motyle, za wydane przez Państwa, a przekazane do Fundacji pieniądze. Zebraliśmy 44003,26 PLN. BRAWO MIASTO I GMINA SKOKI! BRAWO WOŚPOWI PRZYJACIELE! Niechaj Państwa pokłady przyjaźni z WOŚP nigdy nie zgasną.

W imieniu Sztabu 1072 w Skokach szef Sztabu – Elżbieta Skrzypczak