Próżno szukać innych świąt, mających tak bogatą tradycję na świecie jak Boże Narodzenie. Na przekór więc powiedzeniu, że „co kraj, to obyczaj”, w celebrowaniu białych świąt wspólne akcenty znajdziemy bez trudu w różnych zakątkach kuli ziemskiej. Jednym z wyróżników są kolędy. Pieśni i piosenki o narodzeniu Pana zaśpiewane w wielu językach, zagrane na różnych instrumentach, a nawet zatańczone usłyszeli i zobaczyli, 13 grudnia 2018, seniorzy gminy Skoki.

W gościnnej „Winnicy”, w okazjonalnej atmosferze, odświętni wcześniej urodzeni uczestniczyli w spotkaniu wigilijnym. Życzenia zdrowia i zapewnienie o wielkiej sympatii, przekazał gościom Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Tadeusz Kłos. Tradycją stało się, że podana tego dnia kolacja poprzedzona jest prezentacją artystyczną. Raczyli się więc szanowni goście najpierw podróżą z kolędami, dalej zaś wieczerzą, która łączy, integruje, pozwala zapomnieć o smutkach, przywołuje radosne wspomnienia.

Nie sposób przecenić magicznej siły, płynącej ze spotkania. Wszak jesień życia, to seniorów czas na jego smakowanie. Niestety często los ma w stosunku do nich inne plany. Dlatego, tak bardzo cieszymy się, każdą spędzoną z Państwem chwilą. Wesołych Świąt! Elżbieta Skrzypczak

Galeria zdjęć z Wigilii Kinga Lubawa