Gmina Skoki dołączyła do grona samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce i zdecydował o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnego za powstawanie raka szyjki macicy. Wirus HPV odpowiada za różne przednowotworowe i nowotworowe zmiany na błonach śluzowych narządów płciowych i innych okolic ciała. W skali całego świata rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości rakiem, który dotyka kobiety.

Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, podjęto decyzję o zaszczepieniu mieszkanek z rocznika 2005, zameldowanych na stałe na terenie Miasta i Gminy Skoki.

Zapraszamy na spotkania informacyjno – edukacyjne skierowane dla rodziców/opiekunów prawnych we wtorek 15.11.2018 (czwartek) godz.: 18:30-19:10 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach, ul. Poznańska 2, 62-085 Skoki.

Konkurs na świadczenia zdrowotne polegające na wykonaniu szczepień przeciwko zakażeniom HPV oraz przeprowadzeniu edukacji zdrowotnej dotyczącej zapobiegania nowotworom szyjki macicy wygrała Przychodnia Lekarska „EDICTUM” Sp. z o.o. ul. Adama Mickiewicza 31 z Poznania. Szczegółowe informacje dotyczące szczepienia można uzyskać od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 61 847 04 54.

Przychodnia „EDICTUM” zaprasza na pierwszą dawkę szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) w gminie Skoki 20.11.2018 (wtorek) godz.: 14:00-15:00 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach, ul. Poznańska 2, 62-085 Skoki.

WAŻNE!

  • Ze szczepień mogą skorzystać dziewczynki z rocznika 2005 zameldowane na stałe na terenie Miasta i Gminy Skoki.
  • Na szczepienie proszę zabrać zgodę na zaszczepienie dziecka podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego i kwestionariusz wywiadu przesiewowego załączonego do zaproszenia na szczepienie oraz książeczkę zdrowia córki.
  • Dziewczynki przychodzą na szczepienie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej lub nauczyciela pod opieką, którego będą podczas zajęć w szkole.