Od gminnych Dożynek upłynęło już sporo czasu, jednak sołtys Kakulina Marian Gruszka nie zapomniał o swoich mieszkańcach, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia uroczystości święta plonów. Panie które zrobiły i zaprezentowały wieńce dożynkowe, pani Starościna dożynek Małgorzata Bielawska oraz drużyna która brała udział w Turniej Sołectw i zajęła III miejsce spotkali się przy wspólnym biesiadnym stole 9 grudnia, a smakołyki przygotowały panie Judyta Przysiek i Zofia Gruszka.

15 grudnia po raz pierwszy w historii Kakulina odbyło się spotkanie opłatkowo – wigilijne dla seniorów naszego sołectwa. Uroczystość zaszczycił proboszcz ks. Mirosław Węglarz, który przywiózł ze sobą opłatek, którym połamał się z obecnymi, złożył życzenia, odczytał fragment ewangelii i odmówił modlitwę przed posiłkiem. Na stole nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw, kawy oraz słodkich pierników. O świąteczny nastrój przyozdabiając choinkę zadbała Magdalena Gruszka, a Zbigniew Kaczmarek przekazał piękne kwiaty. Nie zabrakło kolęd. W spotkaniu wzięło udział 36 seniorów. Iroczystość zakończyło podziękowanie sołtysa Mariana Gruszki: za skorzystanie z zaproszenia i przybyciem, za serdeczne słowa oraz miłą atmosferę.

Sołectwo Kakulin