26 pasjonatów ogrodnictwa zgłosiło swój udział w tegorocznej edycji konkursu „Piękna i Zielona Gmina” na najładniejszy ogród, zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gmina Skoki.

Komisja konkursowa, złożona z pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, w ciągu trzech dni oceniała zgłoszone do plebiscytu nieruchomości. Oceniała i była pod ogromnym wrażeniem. Bo ileż to pracy trzeba włożyć by utrzymać nienaganny porządek w rabatach kwiatowych, precyzyjnie przycinać i formować krzewy, walczyć z chwastami w warzywniakach czy dbać, by trawnik był w kolorze soczystej zieleni.

Miło patrzeć, że w ogrodach zgłaszanych kolejny raz do plebiscytu następują zmiany i komisja konkursowa może być naocznym świadkiem ewoluowania „zielonych nieruchomości”.

W Potrzanowie zaskoczył nas krzew – Budleja Dawida, który przyciągał do siebie dziesiątki motyli, w Rościnnie krzewy formowane z szaloną precyzją, w Skokach na ul. Polnej mnóstwo kwiatów rożnego gatunku (o których właścicielka była w stanie opowiedzieć na prawdę wiele), a w Jabłkowie… warzywniak „ukryty” wśród zboża. A to tylko niektóre przykłady oryginalnego zagospodarowania nieruchomości, które mieliśmy przyjemność oglądać.

14 września 2017 roku w lokalu „Stary Fortepian” przyszedł czas na podsumowanie plebiscytu. Burmistrz podziękował za dbanie o piękny wygląd gminy, poprawę estetyki wokół nas oraz ogłosił laureatów konkursy:

I miejsce – Teresa Majntas (Rościnno),

II miejsce – Iwona i Paweł Tyll (Skoki),

III miejsce – Marzanna Bachorska (Skoki).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe, a także „Wielką księgę ogrodnika i działkowca” – źródło wiedzy i inspiracji.

Słowa uznania kierujemy do wszystkich właścicieli ogrodów za wkład pracy i życzymy wytrwałości w pielęgnowaniu swych pasji.