Trudno w Mieście i Gminie Skoki wyobrazić sobie, by z okazji 8 marca – Międzynarodowego Dnia Kobiet nie odbył się uroczysty Koncert organizowany przez Bibliotekę.

Nie inaczej było i w tym roku, a konkretnie w niedzielę 10 marca, gdy do hali widowiskowo sportowej skockiego gimnazjum przybyły liczne panie, często w towarzystwie swych wybranków. Tutaj, na wstępie w imieniu organizatorów panowie Antoni Wiśniewski i Karol Kłos każdą panią na powitanie obdarowali symbolicznym kwiatkiem, a towarzyszącego jej pana słodkim cukierkiem.

Z kolei, po wypełnieniu sali publicznością, nadejściu oczekiwanej godziny 17 i powitaniu gości przed dyrektor Biblioteki panią Elżbietę Skrzypczak sceną zawładnął Waldemar Malicki z towarzyszącymi mu artystami – swoje wrażenia z Koncertu opisuje pani Irena Kasica w artykule pt. KONCERT TALENTÓW, JEDNAK BEZ PRZEGIĘĆ.

Ale wspomniany Koncert, to nie jedyna uroczystość jaka odbywała się z tej okazji w Gminie Skoki. Spotkania okolicznościowe odbywały się też w placówkach oświatowych oraz samorządach mieszkańców. Wszędzie panowie składali życzenia swym koleżankom, bez których życie było by nie tylko mniej barwne, ale wręcz niewyobrażalne.

Jedno z takich spotkań, w dniu 9 marca zorganizowała Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Potrzanowie. A że sława potrzanowskich „spotkań świetlicowych” dociera do coraz liczniejszej grupy mieszkańców, wśród goszczących na sali kilku pokoleń pań zaobserwowaliśmy wiele mieszkanek ze Skoków i z innych miejscowości Gminy.

Po powitaniu przez Przewodniczącego Koła Gospodyń Wiejskich Stanisława Kaczmarka nastąpiła część artystyczna, przeplatana strawą dla ciała i życzeniami Burmistrza skierowanymi do bohaterek wieczoru i wręczeniem im pięknych tulipanów przez gości szczególnych uroczystości w osobach Burmistrza Tadeusza Kłosa i Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kujawy.

Wieczór uświetniły pieśni w wykonaniu występującego w barwnych strojach ludowych Zespołu Śpiewaczego Koła Gospodyń Wiejskich w którym obok pań wystąpili panowie Stanisław Kaczmarek i Rafał Nowak. Furorę robiła też znana już bywalcom potrzanowskich spotkań młoda wokalistka Eliza Dycha z Wągrowca, prywatnie wnuczka państwa Kazimiery i Jerzego Głazowskich, a na co dzień uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Kościuszki w Wągrowcu.

Całość umilał, a na zakończenie gromkimi brawami, za swe skecze, gagi, piosenki i liczne sceny humorystyczne, przywoływany do licznego bisowania, Kabaret Mariana Samolczyka i Leszka Farona z Obornik.

Wśród niespodzianek dla ciała nie zabrakło szampana do toastu „Za zdrowie Pań” pięknego wielkiego tortu ufundowanego przez radnego Stanisława Janecko oraz kawy, herbaty, napojów chłodzących i gamy wytworów potrzanowskiej kuchni. W rolę kelnerów wcielili się, i wspomniany tort z wdziękiem podzielili i do stołów podali panowie: Michał Bochyńki, Paweł Bochyński, Mirosław Białachowski i Rafał Nowak. Po części oficjalnej uroczystości, przy muzyce bawiono się do późnych godzin nocnych.