9 grudnia, w ramach zajęć profilaktycznych, dzieci ze Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Skokach, pod czujnym okiem wychowawcy Pauliny Kmieć uczestniczyły w warsztatach świątecznych. Zajęcia z wykorzystaniem długopisów 3D poprowadziła pani Zyta Czechowska, pedagog specjalny, Nauczyciel Roku 2019, współautorka książki „Jak nie zgubić dziecka w sieci?” oraz pasjonatka nowoczesnych technologii.

Podczas warsztatów dzieci wykonały świąteczne zawieszki i dekoracje korzystając z gotowych szablonów oraz swojej wyobraźni i kreatywności, dzięki czemu usprawniały motorykę małą, spostrzeganie i koncentrację uwagi. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, w miłej
i życzliwej atmosferze, podjadając pyszne pierniczki.

Natomiast 20 grudnia podobne warsztaty odbyły się w Świetlicach Opiekuńczo-Wychowawczych w Brzeźnie – wychowawca Alicja Kramer i Rościnnie – wychowawca Małgorzata Wojciechowska.

Już niebawem takie spotkania odbędą się w kolejnych gminnych świetlicach.

Bardzo dziękujemy pani Zycie za ciekawe zajęcia i miło spędzony czas.

Wszystkim życzymy szczęśliwego Nowego Roku, zdrowia oraz wzajemnej życzliwości.

Paulina Kmieć