9 maja w Wągrowcu na terenie OSiR-u odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Gminę Skoki reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej ze Skokach oraz Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza z Jabłkowa.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w dwóch grupach wiekowych, zarówno na poziomie teoretycznym – rozwiązując test z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym – jak i praktycznym, który polegał m.in. na pokonaniu rowerem przygotowanego przez policjantów toru z przeszkodami oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

W wyniku zaciętej rywalizacji przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Skokach, w grupie starszej zajęli I miejsce.

Młodsza grupa uczniów ze Skoków została wyróżniona w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Laureatom serdecznie gratulujemy!!! Reprezentację z naszej gminy przygotowali: Krzysztof Gapiński (Szkoła Podstawowa w Skokach) i Joanna Tomczak (Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza). Brawo!!!

zdjęcie: Katarzyna Przybysz i Joanna Tomczak