W weekend w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie nie ma mowy o nudzie

Ostatni weekend lutego był dla wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie bardzo pracowity i pełen dodatkowych zajęć.

W piątek po południu grupa naszych uczniów udała się, w ramach wolontariatu, do Schroniska Cywil w Rybowie. Oprócz zabaw z psami, wychowankowie sprzątali również boksy zwierząt.

Sobota i niedziela upłynęły na aktywnym wypoczynku. Część młodzieży udała się do Aquaparku w Wągrowcu i tam uczestniczyła w proponowanych zajęciach. Trzecia grupa wychowawcza w niedzielę rozpoczęła sezon kajakarski od spływu rzeką Glomią na Pojezierzu Krajeńskim.

Sylwia Widzińska

Galeria zdjęć poniżej przedstawia młodzież i ich opiekunów podczas opisanych w artykule atrakcji:

Podróż w przeszłość z Biblioteką Pedagogiczną w Wągrowcu

Każdy z Nas marzy o podróży w czasie, dzięki zajęciom w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu nasi uczniowie przenieśli się do Szkoły swoich rodziców, a nawet dziadków.

W trakcie lekcji wychowankowie mogli zobaczyć jak funkcjonowała szkoła sprzed kilkudziesięciu lat, zapoznali się ze urządzeniami szkolnymi, którymi posługiwali się ówcześni uczniowie. Była również możliwość ubrać się w szkolne mundurki, z czego oczywiście skorzystano. Na zakończenie odbyła się lekcja kaligrafii, uczniowie uczyli się pisać piórem maczanym w kałamarzu.

Sztuka pisania wymagała precyzji i skupienia, trzeba było uważać, aby nie zrobić kleksów. Wszyscy swoje zadania wykonali wzorowo.

Sylwia Widzińska

Galeria zdjęć poniżej przedstawia uczniów w szkolnych ławach podczas opisanej w artykule lekcji: