ZOBACZ_FILMRekordowa liczba uczestników, bo ponad 900 osób skorzystało z zaproszenia Biblioteki i 13 marca br. przybyło do hali Gimnazjum by uczestniczyć w Koncercie pt.”Dziewczyny! Kto, Je zna?” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka z zespołem.

I chociaż adresatkami Koncertu odbywającego się z okazji Dnia Kobiet były panie, to większości z nich dzielnie towarzyszyli panowie, a wszystkich przybywających do hali z uśmiechem i z wielką serdecznością witali panowie: Antoni Wiśniewski i Karol Kłos, którzy równocześnie każdą z pań obdarowali symbolicznym kwiatkiem. To powitanie, już na wstępie stworzyło miłą i sympatyczną atmosferę, którą pogłębiły słowa powitanie wypowiedziane przez dyrektora Biblioteki Elżbietę Skrzypczak:

„Drogie Panie, Szanowni Panowie! Z okazji Dnia Kobiet zapraszam Państwa w rejs po najpiękniejszych, niezapomnianych, nieprzemakalnych przebojach jedynego takiego kapitana, jedynego niezatapialnego statku- statku na parę. I żaden sztorm, ani burze groźnymi być nie mogą, bo jesteś Ty-kapitanie.Po raz pierwszy w Skokach, pod skocką banderą z cudowną załogą i na pokładzie z najwspanialszą skocko – wielkopolską publicznością Krzysztof Krawczyk.
Ahoj Kapitanie!”

Po tych słowach scena bezpowrotnie już należała do Krzysztofa Krawczyka, Gwiazdy polskiej estrady, znanego powszechnie ze spektakli telewizyjnych i radiowych oraz z nagrań płytowych, który tego wieczoru wraz ze swym zespołem specjalnie przybył i zaśpiewał dla skockiej publiczności. 
Zebrani usłyszeli więc kilkanaście niezapomnianych przebojów w wykonaniu artysty, w tym min.: Ostatni raz zatańczysz ze mną, Byłaś tu, Byle było tak, Rysunek na szkle, Jak minął dzień, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Gdy nam śpiewał Elvis Presley, Parostatek, Chwalcie Pana wszystkie narody, Luba Luboczka, Tobie i mnie, Pogubiłem drogi, Zawsze w drodze, Mój przyjacielu, Intro i Chytry lis, przy czym każdy z nich nagradzano gorącymi brawami.

Poszczególne przeboje artysta przeplatał słowami o swym życiu i doświadczeniach życiowych, a koncert zakończył wspólnym z publicznością wykonaniem na stojąco pieśni Abba Ojcze.

Sobotni wieczór, 13 marca br. dobiegł końca. Jednak w pamięci wielu, nie tylko Skoczan pozostał jako kolejne miłe przeżycie kulturalne, a jego uczestnicy już teraz czekają na dalsze spotkania z kulturą, a organizatorom – Bibliotece Gminnej życzą wytrwałości i sukcesów na tym odcinku jej działalności. 

E. Lubawy

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/cQe4_dXE9ww?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]